Zprávy → Svět23. listopadu  2016 v 08:13  

Trump opouští další předvolební slib: nové vyšetřování Clintonové iniciovat nebude

Donald Trump řekl, že vyšetřování Clintonové iniciovat nebude. Byl to přitom jeden z jeho předvolebních slibů (ilustrační foto) - Foto: Gage Skidmore, flickr.com   ,  CC BY-SA 2.0

Donald Trump řekl, že vyšetřování Clintonové iniciovat nebude. Byl to přitom jeden z jeho předvolebních slibů (ilustrační foto)Foto: Gage Skidmore, flickr.com , CC BY-SA 2.0

Nově zvolený americký prezident vycouval ze svého předvolebního slibu obnovit vyšetřování emailů Hillary Clintonové. Soudní stíhání demokratické oponentky bylo jedním z pilířů jeho kampaně. Trump sliboval po zvolení prezidentem jmenovat speciálního prokurátora, který by znovu prošetřil, jak bývalá ministryně zahraničí zacházela ve funkci s emaily.

Donald Trump v rozhovoru pro deník New York Times vysvětlil, že nechce ublížit rodině Clintonových. Jeho oponentka si, jak řekl, vytrpěla už dost. Trumpův odklon od původních předvolebních slibů rozohnil několik z jeho největších podporovatelů. 

Zvolený prezident při rozhovoru s novináři New York Times odsoudil také víkendový sjezd americké ultrapravice ve Washingtonu, kde zaznívaly rasistické projevy a část publika mu salutovala nacistickým pozdravem. 

Trump se sešel s novináři deníku jen pár hodin poté, co domluvené setkání zrušil. V rozhovoru připustil, že může existovat spojitost mezi změnami klimatu a lidskou aktivitou, což během kampaně popíral. Řekl také, že „čisté ovzduší je životně důležité" a že si ve věci bude udržovat otevřenou mysl.  

Autor:  Lenka Kabrhelová  (lek)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace