Zprávy → Svět23. listopadu  2016 v 06:00  

Trump vs. média. ‚Nejnižší forma lidské existence,‘ označil novináře budoucí prezident

Donald Trump - Foto:  Reuters

Donald TrumpFoto:  Reuters

Donald Trump stupňuje boj proti médiím. Na schůzce s vedením největších amerických televizních stanic označil média za "lháře" a kritizoval jejich předvolební zpravodajství. Do konfliktu se pustil i s deníkem New York Times, kde zrušil a poté znovu souhlasil se schůzkou. Jeho tým mezitím potvrdil, že Trump neobnoví vyšetřování své demokratické rivalky Hillary Clintonové kvůli nakládání s emaily ve funkci ministryně zahraničí.

Donald Trump vyčetl na schůzce ve svém mrakodrapu v New Yorku hlavním americkým zpravodajským stanicím jejich - jak tvrdí "nečestné a nefér" pokrytí předvolební kampaně, novináře na schůzce mimo záznam označil za nejnižší formu lidské existence. 

Deníku New York Times, který informoval o potenciálním konfliktu zájmů nového prezidenta, Donald Trump zrušil a poté znovu potvrdil schůzku. Jeho tým mezitím uvedl, že Trump neplánuje nové vyšetřování Hillary Clintonové, protože jí chce pomoci překonat volební prohru. 

Už v pondělí Trump potvrdil, že jeho prvním krokem bude zrušení transpacifické dohody, která patří ke klíčovým zahraničně politickým krokům Baracka Obamy.  

Autor:  Lenka Kabrhelová  (lek)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace