Zprávy → Svět18. listopadu  2016 v 23:57  

Trump vyplatil studentům své virtuální 'univerzity' miliony dolarů, soudu se tak vyhne

Donald Trump - Foto:  Reuters

Donald TrumpFoto:  Reuters

Budoucí americký prezident Donald Trump se rozhodl v rámci mimosoudního vyrovnání vyplatit studentům někdejší Trumpovy univerzity 25 milionů dolarů (638 milionů korun). S odvoláním na newyorského státního zástupce Erika Schneidermana o tom informovaly světové agentury.

Trump čelil třem hromadným žalobám kvůli takzvané Trumpově univerzitě, neakreditované virtuální podnikatelské škole, která od roku 2005 do roku 2010 nabízela například realitní a podnikatelské kurzy. 

Žalobci, kterých bylo podle Schneidermana více než 6000, tvrdili, že instituce používala podvodné marketingové praktiky a agresivní prodejní taktiky. Trumpova univerzita je měla připravit až o 40 milionů dolarů (přes miliardu korun). 

Čtěte také: Král hoaxů: Trumpovi jsem vyhrál volby. Jeho podporovatelé nekontrolují fakta, jen sdílejí články

Studenti z několika států v žalobě uvedli, že program podvodně sliboval školitele osobně vybrané Trumpem a zavádějící byl podle nich i název univerzita. 

Soud týkající se jedné z žalob se měl konat 28. listopadu v San Diegu a Trumpa jako svědka předvolaly obě strany. Soudu měl předsedat Gonzalo Curiel, kterého Trump během prezidentské kampaně označil za podjatého kvůli jeho mexickému původu. 

Autor:   ČTK

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace