Zprávy → Svět25. října  2016 v 18:03  

Zátah proti Čečencům. Německá policie je podezírá z terorismu

Německá policie (ilustrační foto) - Foto:  Reuters

Německá policie (ilustrační foto)Foto:  Reuters

V pěti německých spolkových zemích zasahují protiteroristické jednotky. Podezření směřuje ke skupině 14 Čečenců. Německá policie zasahuje na několika místech proti podezřelým z podpory a financování terorismu. Akcí se účastní i speciální jednotky.

Podle serveru Spiegel online policie zasahuje celkem ve dvanácti bytech a jedné ubytovně. 

Podle vyšetřovatelů nehrozil žádný konkrétní útok. Razie má za cíl lidi, kteří terorismus pouze podporovali. Německá rozhlasová stanice MDR oznámila, že jednoho člověka policisté zatkli v durynském městě Suhl. 

Čtěte také: Protiteroristická operace v Belgii: policie zadržela 15 podezřelých, čtyři z nich obvinila

Německá policie spustila rozsáhlou protiteroristickou akci. Od rána zasahují speciální jednotky v Durynsku, Hamburku, Bavorsku, Severním Porýní-Westfálsku a Sasku. Hlavním podezřelým je 28letý ruský občan čečenské národnosti. Aktuální informace má náš zpravodaj v Německu Pavel Polák. 

Policie podezřívá 11 mužů a 3 ženy z toho, že se chtěli dostat do Sýrie a bojovat tam na straně teroristické organizace Islámský stát. Ve všech případech se jedná o žadatele o azyl. O jejich žádosti německé úřady dosud nerozhodly. Při zásahu v Durynsku objevili policisté, podle informací NDR, bílý prášek, o co přesně se jedná, policie zatím neuvedla. Podle durinského Kriminálního úřadu zadržený muž bombový útok neplánoval. 

Autor:  Pavel  Polák  (ppo),  ČRo

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace