Zprávy → Světová ekonomika7. října  2016 v 20:18  

Přes 281 tisíc volkswagenů musí v USA do servisu. Důvodem jsou úniky paliva

Volkswagen stahuje svolává do servisu tisíce vozů - Foto: Fotobanka Pixabay

Volkswagen stahuje svolává do servisu tisíce vozůFoto: Fotobanka Pixabay

Německý automobilový koncern Volkswagen svolává ve Spojených státech do servisů zhruba 281.500 vozů se značkami VW a Audi kvůli únikům paliva. Zatím není jasné, zda se problémy týkají i Evropy.

Zhruba rok poté, co automobilka Volkswagen čelila na americkém trhu skandálu kolem manipulací s testy emisí, má koncert další problémy. Do servisu povolal zhruba zhruba 281.500 vozů značek VW a Audi kvůli únikům paliva, vyplývá ze zprávy pro regulátory. Podle agentury Reuters Volkswagen zatím neupřesnil, zda bude kvůli tomuto problému svolávat rovněž automobily mimo USA.  

Čtěte také: Volkswagen svolává v Česku prvních 1100 vozů do servisu kvůli emisím

Mluvčí společnosti uvedla, že úniky paliva mohou zvýšit riziko požáru. Dodala však, že firma zatím v souvislosti s tímto problémem neobdržela žádné zprávy o požárech či zraněních. Problémy se týkají vozidel Audi Q5, Q7, A6 a A7 s benzínovými motory a VW Golf, SportWagen, GTI nebo Audi A3 se všemi druhy motorů. Výrobce u jednotlivých typů uvedl i přesné roky výroky, nejstarší povolané modely jsou z roku 2009, nejnovější z roku 2016. 

Teprve před několika dny se automobilka dohodla s prodejci jejich vozů na náhradě škod, které utrpěly během loňského emisního skandálu. Dohromady jím vyplatí 1,2 miliardy dolarů. Americká agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) firmu loni v září obvinila, že do vozů s naftovým motorem instalovala software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Volkswagen pak přiznal, že v USA je tímto softwarem vybaveno takřka 570.000 vozů. Po celém světě se emisní skandál Volkswagenu týká zhruba 11 milionů naftových aut, včetně asi 1,2 milionu vozů Škoda Auto. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace