Zprávy → Světová ekonomika6. října  2016 v 10:22  

Twitter je na prodej. O firmu se zajímá Disney i Google

Jedním z hlavních problémů Twitteru jsou nepřibývající uživatelé (ilustrační foto) - Foto: Fotobanka Pixabay

Jedním z hlavních problémů Twitteru jsou nepřibývající uživatelé (ilustrační foto)Foto: Fotobanka Pixabay

Ptáček, kterého má firma Twitter ve znaku, bude zřejmě už brzy zpívat novému majiteli. Americkou firmu k proději dohnaly nejen finanční ztráty, ale i menší počet uživatelů. Zájemci své finanční nabídky mohou podle serveru iHned předkládat do konce tohoto týdne.

 

Kdo Twitter koupí, se ve skutečnosti ještě neví. Zájem přitom mají společnosti Google, Disney nebo Alphabet.

Vložit na svůj web

Hlavním důvodem prodeje sociální sítě jsou její finance. Za posledních deset let totiž tato americká firma prodělala více než dvě miliardy dolarů. 

Dalším důvodem prodeje je, že na této sociální síti neroste počet uživatelů tak rychle, jak předpokládala. Právě čísla uživatelů jsou velmi klíčová pro zadavatele reklamy. 

Čtěte také: Disney jedná o koupi Twitteru. Sociální síť má problémy a její akcie klesají

Kdo ale Twitter koupí, zůstává nejasné. Podle televize CNBC je jedním z hlavních favoritů server Salesforce.com. Ta se zaměřuje hlavně na cloudové služby. 

Původně se chtěly do boje o Twitter zapojit i společnosti Google, Apple nebo zábavní koncern Walt Disney, ve čtvrtek ale firmy od tohoto záměru upustily. 

Firmy možná nezaplatí 

Cena populární sociální sítě zatím známá není. Podle analytiků by se ale mohla vyšplhat až na dvacet miliard dolarů. Otázkou zůstává, jestli nový majitel kvůli problémům Twitteru takovou částku zaplatí. 

Pokud ne, tak ve hře zůstanou hlavní akcionáři, kteří by na chod Twitteru dále dohlíželi. Těmi jsou spoluzakladatel Twitteru a člen jeho správní rady Evans Williams a saúdský princ al-Valíd bin Talál, což je nejbohatší Arab, kterému patří necelých pět procent akcií. 

Autor:  Barbora Kladivová, Ondřej Patrovský

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace