Zprávy → Technika27. září  2016 v 08:35  

Problémy se sluchátkovým konektorem u iPhone 7 vyřešíte pomocí vrtačky, radí youtuber

Nový iPhone 7 - Foto:  Apple

Nový iPhone 7Foto:  Apple

Koupili jste si nový iPhone 7, ale vadí vám, že nemá klasický konektor na sluchátka, jak jste zvyklí? Video na serveru YouTube radí, jak si ho pomocí vrtačky můžete sami vyrobit. Někteří lidé ale videu opravdu uvěřili a nenávratně si tím zničili své drahé přístroje.

Video zveřejnil YouTuber TechRax. Návod vypadá na první pohled jednoduše, dát iPhone do svěráku a v místě, kde na minulých modelech telefonu byl konektor, začít vrtat. 

Video už má přes 10 milionů zhlédnutí. Zdá se ale, že někteří diváci nepochopili, že se jedná o žert. V komentářích se proto ozývají naštvaní lidé, kteří si nový telefon nenávratně zničili. 

„Táhni k čertu, jakmile jsem začal vrtat, obrazovka mi zčernala a teď nejde odemknout,“ napsal jeden z pobouřených uživatelů. 

Podobných a většinou velmi sprostých komentářů je pod videem překvapivě hodně. Pravdou ale zůstává, že chybějící sluchátkový konektor kritizuje řada recenzentů i uživatelů iPhone 7. 

Vadí jim mimo jiné i to, že přenos zvuku přes lightning konektor není tak kvalitní jako klasický analogový. V testu to prokázal třeba německý server heise.de. 

Čtěte také: Apple představil zbrusu nový iPhone 7, konkurovat mu bude LG V20

Poslouchat hudbu a nabíjet telefon zároveň pak jde jen přes speciální adaptér, nebo dokovací stanici, které si musí uživatelé zvlášť dokoupit. 

Autor:  Vojtěch Koval

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace