Zprávy → Technika1. března  2016 v 12:29  

Škoda ukázala v Ženevě koncept sedmimístného SUV, na trhu bude za rok

Představení Škody Vision S v Ženevě - Foto:  ČTK

Představení Škody Vision S v ŽenevěFoto:  ČTK

Mladoboleslavská automobilka dnes na autosalonu v Ženevě ukázala svoji budoucnost. Koncept Vision S naznačuje, jak bude vypadat první sedmimístné terénní auto Škoda. Nový model by se měl dostat do prodeje začátkem příštího roku.

Mohutné SUV má na sobě i v interiéru práci českých sklářů. Podsvětlená maska chladiče i znak automobilky na kapotě jsou vyrobeny z pravého křišťálu. 

„Je to všechno ruční práce. Když se na jedné straně střetne nejlepší technika s lidskou ruční prací, je to zážitek,“ říká šéfdesigner Josef Kabaň. 

Interiér Škody Vision S je plný obrazovek různých tvarů, které potvrzují razantní nástup digitalizace v automobilovém průmyslu. 

„Každý cestující má před sebou displej a má možnost ho přes svůj telefon ovládat, připojit se do systému auta a vychutnat si individuálně jízdu,“ popisuje Kabaň.  

 

Světovou premiéru Škody Vision S v Ženevě sledoval přímo na místě reportér Jan Říha

Vložit na svůj web

Studie Vision S naznačuje, jak bude vypadat nové sedmimístné SUV z Mladé Boleslavi. Budoucí model ale zatím nemá definitivní jméno. Nejčastěji se skloňuje název Kodiaq. 

„Model, který zde máme, je již velmi blízký verzi, které my říkáme sériová a kterou chceme slavnostně uvést na trh na pařížském autosalonu. Vůz se dostane na trh na přelomu roků 2016 a 2017, respektive počátkem roku 2017,“ odhaluje budoucnost šéf Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček. 

Koncept Škoda Vision S se podle šéfa automobilky velmi blíží chystané sériové verzi terénního SUV - Foto:  ČTK

Kromě tohoto modelu česká automobilka pracuje na nástupci současné Škody Yeti. Vyrábět se bude v závodě v Kvasinách a bude koncernovým sourozencem Seatu Ateca, který má v Ženevě světovou premiéru. Na českém trhu by se ale mohla objevit i varianta kupé vycházející ze studie Vision S. 

„Bude samozřejmě model ve velikosti Yetiho, který přijde také v roce 2017 na trh, a od tohoto velkého modelu už máme pro čínský trh připravenu variantu kupé. A já se osobně domnívám, že tato kupé varianta by byla vhodná i pro evropský a zejména český trh,“ doplnil Luboš Vlček.  

Autor:   ČRo, Jan Říha  (jař)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace