Berdych je v osmifinále Wimbledonu. Vypadly Plíšková i obhájkyně Kvitová

Jako jediný ze tří českých zástupců dnes do osmifinále Wimledonu postoupil Tomáš Berdych po výhře nad Španělem Andujarem. Slavný turnaj naopak ve třetím kole přišel o obhájkyni loňského titulu. Doposud suverénní jízdu Petry Kvitové turnajem zastavila ve třech setech Srbka Jelena Jankovićová, která dvouhodinový boj vyhrála 3:6, 7:5 a 6:4. S turnajem se loučí také Kristýna Plíšková.

Berdych dobrý

Berdych dobrý | Zdroj: Reuters

Tomáš Berdych při během úvodního dějství zápasu se Andujarem dvakrát přišel o své podání. První brejk z úvodu ještě dokázal smazat, za stavu 4:4 ale nabídl soupeři svůj servis podruhé a Španěl následně první set dopodával.

Na ztrátu setu ale česká nasazená šestka zareagovala ve velkém stylu. Ve druhém setu nepovolil 29letému soupeři jedinou hru a za 23 minut vyrovnal. Za další půlhodinu už vedl 2:1, když třetí sadu získal 6:3.

První brejk čtvrtého setu získal Tomáš Berdych, Andujar ho ale okamžitě smazal a byl to on, kdo za stavu 5:3 podával na prodloužení zápasu. To ale nepřipustil český tenista, který vyrovnal a vynutil si tie-break, ve kterém vládl.

Po vítězství 4:6, 6:0, 6:3 a 7:6 postupuje Tomáš Berdych do osmifinále, ve kterém se utká s Francouzem Gillesem Simonem, který v přerušeném zápase porazil krajana Monfilse.

Kvitové a Kristýně Plíškové se nedařilo

V prvním setu proti bývalé světové jedničce Jeleně Jankovićové navázala Petra Kvitová na výkon z prvních dvou kol a po půlhodině ho získala 6:3.

I ve druhé sadě měla česká obhájkyně loňského titulu výhodu brejku a vedla 4:3. Pak si ale dvakrát nedokázala pohlídat vlastní servis a Srbka vyrovnala. Před rozhodující sadou navíc Češka na několik minut opustila kurt kvůli ošetření.

V rozhodujícím setu si obě soupeřky držely podání až do 5:4 pro Srbku. Kvitová sice v následujícím gemu získala první dva míčky, pak ale rozhodující 4 ztratila a přesně po dvou hodinách zápasu vypadla z Wimbledonu výsledkem 6:3, 5:7 a 4:6.

Prohra zároveň znamená, že Petra Kvitová neudrží pozici světové dvojky, v příštím vydání žebříčku WTA bude nejlépe pátá.

Ve druhé části to bylo podáním. Nedala jsem moc prvních servisů, což využila k tomu, že se ze druhých podání hrály dlouhé výměny. Chyběl mi timing, měla jsem být lépe postavené k úderům, které jsem pak zkazila,“ našla příčiny porážky Petra Kvitová.

The defending champion is OUT of #Wimbledon. There's been a major upset on Centre Court, Jelena Jankovic has beaten Petra Kvitová 3-6, 7-5, 6-4. Look what this win means to her.

Posted by Wimbledon on 4. červenec 2015

Ve třetím kole skončila i Kristýna Plíšková, nad jejíž síly byla Rumunka Niculescová. O vítězce prvního dějství nakonec rozhodl osmý game, ve kterém Plíšková ztratila servis, když pustila Rumunku do dvou brejkbolů. V dalším gamu nejdříve odvrátila česká hráčka tři setboly, ale čtvrtou možnost už Niculescuová využila.

Druhý set začala Kristýna Plíšková ztrátou servisu a pokračovala ve zbytečných nepřesnostech. Na začátku druhé sady byl poměr nevynucených chyb 0:16 v neprospěch české tenistky.

Ve čtvrtém gamu však začala chybovat i rumunská tenistka a Kristýna Plíšková si vybojovala čtyři brejkboly a nakonec sebrala soupeřce servis. Bohužel v sedmém gamu neudržela podání česká hráčka, ale vše napravila hned v další hře.

O výsledku zápasu se rozhodovalo v desáté hře druhé sady. Při podání Rumunky si Kristýna Plíšková vypracovala pět setbolů, ale ani jeden nedokázala proměnit. To se projevilo hned v další hře, kdy ztratila podání a tím prakticky celý zápas.

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 26,5 milionu liber):
Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Berdych (6-ČR) - Andújar (Šp.) 4:6, 6:0, 6:3, 7:6 (7:3), Bautista (20-Šp.) - Basilašvili (Gruz.) 7:6 (7:4), 6:0, 6:1, Federer (2-Švýc.) - Groth (Austr.) 6:4, 6:4, 6:7 (5:7), 6:2, Čilič (9-Chorv.) - Isner (17-USA) 7:6 (7:4), 6:7 (6:8), 6:4, 6:7 (4:7), 12:10, Troicki (22-Srb.) - Brown (Něm.) 6:4, 7:6 (7:3), 4:6, 6:3, Karlovič (23-Chorv.) - Tsonga (13-Fr.) 7:6 (7:3), 4:6, 7:6 (7:2), 7:6 (11:9).

Ženy:
Dvouhra - 3. kolo: Jankovičová (28-Srb.) - Kvitová (2-ČR) 3:6, 7:5, 6:4, Niculescuová (Rum.) - Kristýna Plíšková (ČR) 6:3, 7:5. Wozniacká (5-Dán.) - Giorgiová (31-It.) 6:2, 6:2, Muguruzaová (20-Šp.) - Kerberová (10-Něm.) 7:6 (14:12), 1:6, 6:2, A. Radwaňská (13-Pol.) - Dellacquaová (Austr.) 6:1, 6:4, Keysová (21-USA) - Mariaová (Něm.) 6:4, 6:4, Bacsinszká (15-Švýc.) - Lisická (18-Něm.) 6:3, 6:2, Govorcovová (Běl.) - Rybáriková (SR) 7:6 (7:4), 6:3.
Čtyřhra - 2. kolo: Matteková-Sandsová, Šafářová (3-USA/ČR) - Raeová, Smithová (Brit.) 6:3, 6:0, Knappová, Vinciová (It.) - Hlaváčková, Hradecká (8-ČR) 6:3, 3:6, 6:4, Kudrjavcevová, Pavljučenkovová (11-Rus.) - Bencicová, Siniaková (Švýc./ČR) 6:1, 6:2.

Vojtěch Bureš, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít