Zprávy → Tenis1. listopadu  2016 v 15:33  

Berdych prolomil v Paříži sérii proher a postoupil do osmifinále

Tenista Tomáš Berdych - Foto:  Reuters

Tenista Tomáš BerdychFoto:  Reuters

Tenista Tomáš Berdych, jenž v novém vydání žebříčku po šesti letech nefiguruje v elitní desítce, porazil ve svém úvodním vystoupení na turnaji v Paříži Portugalce Sousu a prolomil tak nelichotivou sérii proher, která čítala tři utkání. Berdych si navíc udržel naději na start na Turnaji mistrů. V osmifinále český hráč narazí na vítěze duelu mezi Španělem Bautistou a domácím Simonem.

Český tenista začal proti Sousovi dobře, když proti 43. hráči světa vyhrál první set v poměru 6:3. V první sadě si Berdych ve všech případech pohlídal své podání – brejkbolům pak čelil pouze za stavu 5:3, ale náročnou situaci ustál a dostal se do vedení. 

Jediný úspěšný brejk určil i výsledek druhého setu a tentokrát to byl český hráč, kdo si nedokázal pohlídat svůj servis. Stalo se tak v osmé hře, kterou Portugalec ovládl čistou hrou. 

Vyrovnaný duel tak musel rozhodnout třetí set. Také v něm si oba hráči dlouho hlídali svá podání. Vítěze nakonec určila dvanáctá hra, v níž se Berdych dočkal úspěšného brejku a mohl se radovat z výhry, která pro něj znamená postup do osmifinále. 

Český tenista tak stále živí šanci na zopakování svého triumfu v Paříži z roku 2005. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace