Zprávy → Tenis30. srpna  2016 v 18:36  

České tenistky bodují na US Open. Postupují Šafářová, Siniaková i Allertová

Denisa Allertová v utkání proti Aně Ivanovičové na americkém US Open - Foto:  Reuters

Denisa Allertová v utkání proti Aně Ivanovičové na americkém US OpenFoto:  Reuters

Na americkém US Open mají za sebou první kolo české tenistky Denisa Allertová a Lucie Šafářová. A obě úspěšně. O velké překvapení se postarala zejména Allertová, která porazila bývalou první hráčku světa Anu Ivanovičovou. Po dramatickém závěru postoupila ve dvou setech i Šafářová. Večerní utkání pak zvládla mladičká Kateřina Siniaková.

Jako první rozehrály své zápasy Lucie Šafářová a Denisa Allertová. Zatímco bronzová medailistka z olympijských her v Riu Šafářová byla v souboji s Australankou Gavrilovovou favoritkou, třiadvacetiletá Allertová se postavila jedenatřicáté hráčce světa Aně Ivanovičové. 

Utkání rozehrála lépe bývalá světová jednička. Mladé české reprezentantce sebrala hned první podání. Vzápětí svůj brejk potvrdila a vypadalo to, že o osudu zápasu je rozhodnuto. 

Češka ale zlepšila svou hru, dokázala si vzít podání zpět a i přesto, že ji chorvatská hráčka, která si nedávno vzala za manžela německého fotbalistu Bastiena Schweinsteigera, dokázala znovu o servis připravit a podávala na zisk setu, Allertová se nevzdala a vybojovala první sadu v tie-breaku. 

Druhý set byl až překvapivě jasnou záležitostí české tenistky. Ovládla ho v poměru 6:1 a připsala si cenný skalp v prvním kole amerického grandslamu. Po zápase se Allertová užuž chystala v tichosti opustit kurt, když ji zastavil komentátor celého utkání. 

„Cítím se skvěle. Byl to těžký zápas a jsem opravdu šťastná. Snažila jsem se soustředit na každý míč. Je skvělé být zpět tady v New Yorku. Teď se začnu připravovat na další zápas,“ dostala ze sebe po výhře 7:6 a 6:1 Allertová. 

Postupuje i Lucie Šafářová 

O poznání těžší práci měla 44. hráčka světa Lucie Šafářová. Oba dva sety jejího duelu s australskou tenistkou Darjou Gavrilovovou musela rozhodnout až napínavá koncovka. 

Šafářová za celé utkání ztratila pouze jednou servis a svou soupeřku o něj dokázala připravit celkem třikrát. Ve druhém setu promarnila česká tenistka dokonce 3 mečboly a byla krok od toho, aby Australanka srovnala. 

Češka ale zachovala chladnou hlavu, svůj čtvrtý mečbol proměnila a po setech 6:4 a 6:4 postupuje do dalšího kola US Open. 

Siniaková si poradila s kanadskou hvězdičkou 

Úspěšný den českých tenistek završila Kateřina Siniaková, která podobně překvapivě jako Allertová, porazila o mnoho slavnější soupeřku Eugenii Bouchardovou z Kanady. Nejmladši z českých hráček se ve svém utkání natrápila nejvíce, když strávila na kurtu 2 hodiny a 19 minut a zvítězila ve třech setech. 

První dvě sady mezi Siniakovou a Bouchardovou měly velice podobný průběh a připomínaly spíše mužskou dvouhru. Obě hráčky si držely svá podání až na jediné zaváhání každé straně. První set vyhrála česká tenistka 6:3, v tom druhé kralovala Kanaďanka také 6:3. 

Rozhodující třetí dějství bylo jako na houpačce. Siniaková v nekonečném druhém gemu získala brejk až na šestý možný pokus. I když posléze sama přišla o servis, dokázala zatlačit Bouchardovou k chybám a nakonec ovládla set 6:2. 

Celé utkání tak česká tenisová naděje vyhrála ve třech setech 6:3, 3:6 a 6:2 a podívá se na US Open do druhého kola. 

Autor:   Stanislav Zbyněk

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace