Zprávy → Tenis22. září  2016 v 14:10  

Davis Cup: Češi se na úvod příštího ročníku utkají s Austrálií

Český daviscupový tým - Foto: Reuters/ NASA

Český daviscupový týmFoto: Reuters/ NASA

Český daviscupový tým se na úvod příštího ročníku nejstarší týmové soutěže utká s Austrálií. Zápas se odehraje na začátku února na půdě soupeře krátce po skončení Australian Open, prvního grandslamu sezony.

Češi a Australané se v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru utkají znovu po dvou letech. V únoru 2015 Češi bez Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka podlehli v Ostravě 2:3. Rozhodující bod tehdy získal Bernard Tomic.  

Tenista chorvatského původu se v sestavě dá očekávat i tentokrát, je druhým nejvýše postaveným australským tenistou (v aktuálním žebříčku mu patří 22. příčka), tím prvním je "zlobivé dítě" světového tenisu Nick Kyrgios, aktuálně patnáctý nejlepší hráč světa. 

Oba týmy se v historii Davisova poháru utkaly osmkrát a výrazně lepší bilanci má Austrálie, která vyhrála sedm soubojů. Jediné vítězství středoevropského týmu se datuje do roku 1975 na Štvanici, zajistili ho Jan Kodeš s Jiřím Hřebcem. 

Češi patří mezi nejúspěšnější daviscupové týmy posledních let. Slavnou trofej vyhráli v letech 2012 a 2013. Letos se ale nedostali do semifinále, když podlehli Francii.  

Letošní ročník na své vyvrcholení teprve čeká. Rozhodne se mezi Chorvatskem a Argentinou. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace