Finále Fed Cupu je po prvním dni vyrovnané. Kvitová na vítězství Plíškové nenavázala, podlehla Garciaové

Česká dvojka Petra Kvitová mohla ve finále Fed Cupu ve francouzském Štrasburku přidat druhý bod. Po vydřeném vítězství Karolíny Plíškové proti Kristině Mladenovicové v téměř čtyřhodinové třísetové bitvě ale prohrála s Caroline Garciaovou 6:7, 3:6.

Petra Kvitová na Caroline Garciaovou v první sadě nestačila

Petra Kvitová na Caroline Garciaovou v první sadě nestačila | Zdroj: ČTK

Úvodní sada mezi Kvitovou a Garciaovou byla vyrovnaná, ačkoli česká hráčka šla do zápasu v roli favoritky.

Obě tenistky si držely svá podání, každá z nich ztratila v prvním setu jen jedno. Francouzka odskočila Kvitové na dva gamy, když šla do vedení 4:2, ale rodačka z Bílovce si posléze ztracený servis vzala zpět.

Zápas tak pokračoval v úvodní sadě do tie-breaku, v němž byla úspěšnější domácí Garciaová. Vyhrála ho 8:6.

Druhý set zahájila Kvitová vydařeně, když hned Garciaovou připravila o servis, jenže Francouzka ji to hned ve druhém gamu oplatila.

Stejná situace se pak opakovala za stavu 4:2 pro domácí tenistku, která nakonec porazila Kvitovou ve druhém setu 6:3.

Češky ve Francii usilují o pátý triumf v týmové soutěži od roku 2011. Svěřenkyně nehrajícího kapitána Petra Pály potřebují k zisku titulu ve Štrasburku vyhrát ve třech zápasech. První bod zajistila Karolína Plíšková, jejíž soupeřkou byla Kristina Mladenovicová, Caroline Garciaová pak ale vyrovnala.

Fedcupové finále bude pokračovat v neděli duely Garciaová-Plíšková, Mladenovicová-Kvitová a čtyřhrou Alizé Cornetová, Pauline Parmentierová-Lucie Hradecká, Barbora Strýcová.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít