Zprávy → Tenis30. října  2016 v 18:17  

Ještě mi nedochází, co jsem dokázala. Po zápase jsem plakala, přiznala tenistka Cibulková

Dominika Cibulková po výhře na Turnaji mistryň - Foto:  Reuters

Dominika Cibulková po výhře na Turnaji mistryňFoto:  Reuters

Na Turnaj mistryň se dostala poprvé v životě a stejně jako Petra Kvitová v roce 2011 se z něj bude vracet s titulem. Slovenská tenistka ve finále dvouhry v Singapuru porazila světovou jedničku Němku Kerberovou hladce 6:3, 6:4 a dosáhla zatím největší výhry v kariéře.

Turnaj mistryň jste si zahrála poprvé a hned jste ho vyhrála. Jaké je to být šampionkou? 

Ještě mi to úplně nedochází. Když jsem proměnila mečbol, tak šly všechny emoce ze mě ven. A jak byl potom ten ceremoniál, tak jsem byla nějaká otupělá a trochu mimo. Stále jsem nechápala, co se vlastně stalo. V šatně jsem se potom strašně rozplakala, bylo to téměř neuvěřitelné. Stále si to neuvědomuji, ale určitě to přijde. 

 

S Dominikou Cibulkovou po vítězství na Turnaji mistryň mluvil reportér ČRo Jaroslav Plašil

Vložit na svůj web

Když jste plakala v šatně, co se vám honilo hlavou? 

Nevím, nedá se to popsat slovy. Byl to výbuch emocí a štěstí. Díky tomu, jak jsem hrála, tak jsem věřila, že ten zápas můžu vyhrát. Už od včerejšího večera jsem si ten zápas přehrávala v hlavě. 

V závěru jste fanoušky pořádně napínala, protože těch mečbolů bylo hned několik. Čím to bylo, že jste to nakonec zvládla? 

Napínala jsem trochu i sebe, byly to nervy. Byl to moment, kdy jsem si uvědomila, o co hraji. Myslím si ale, že je to normální a lidské. První mečboly byly těžké, ale potom jsem ukázala, jak jsem silná a to tím, že jsem dokázala odvrátit ty brejkboly. Dokázala jsem se pak hned soustředit na další míček. Bylo to těžké – chvíli jsem byla blízko a pak zase daleko. V tu chvíli jsem byla strašně mentálně silná. Po zápase jsem mluvila s mentálním koučem a řekl, že to, jak jsem to zvládla, byl úplný masakr. 

Na Slovensku a možná i v Česku vám fandilo mnoho fanoušků. Co tomu říkáte? 

Velmi to pro nás znamená. Sledovalo to hodně lidí a jsem ráda, že jsem jim byla schopná dodat dobrou náladu a štěstí. Jsem ráda, že můžu reprezentovat Slovensko. Pan prezident Andrej Kiska napsal nádherný status, takže to sledují skoro všichni. 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace