Zprávy → Tenis13. listopadu  2016 v 09:15  

Jsem na sebe pyšná, prohlásila po výhře nad Mladenovicovou Karolína Plíšková

Karolína Plíšková slaví vítězství nad Kristinou Mladenovicovou - Foto:  ČTK/AP

Karolína Plíšková slaví vítězství nad Kristinou MladenovicovouFoto:  ČTK/AP

Moc nechybělo a sehrála nejdelší zápas v historii Fed Cupu. I tak ale strávila na kurtu skoro čtyři hodiny, než svou úvodní soupeřku porazila. Tenistka Karolína Plíšková udolala v zahajovacím duelu finále ve francouzském Štrasburku domácí Mladenovicovou a i díky tomu má Česko stále reálnou šanci získat třetí týmový titul v řadě.

Tři hodiny a 48 minut trvalo, než si hráčky podaly ruce u sítě. Obě sází na agresivní rychlou hru, a že budou právě ony dvě atakovat o devět minut delší rekord ve fedcupových zápasech, na to by asi před utkáním nepomyslely. 

„Byla to úleva, když zkazila poslední balon. Některé zápasy jsou ztracené, nebo jsem taková v depresi, ale tady jsem stále věřila, že vyhraji. Měla jsem pocit, že jsem lepší a že to kontroluji. I když ne vždy jsem to kontrolovala. Přišlo mi, že dostanu šanci a nakonec udělala pár chyb. Byla jsem úplně v pohodě a nevadilo by mi pokračovat i dále. Byla jsem ale ráda, že to skončilo,“ popsala Plíšková své pocity. 

 

Byla to úleva, když zkazila poslední balon, prohlásila po vítězství ve fedcupovém finále nad Mladenovicovou Karolína Plíšková

Vložit na svůj web

Ta přitom už v neděli může bojovat o další bod. Nemusí to ale být jednoduché, vždyť výsledek 6:3,4:6 a 16:14 odpovídá počtem gemů regulérnímu pětisetovému zápasu, které hrají na grandslamech nebo v týmové soutěži tenisté muži. 

„Jsem na sebe pyšná. Musím to říct, i když jsem to nikdy neřekla,“ přiznala po zápase Plíšková. 

Kvitová druhý bod nepřidala 

„Jsem ráda, že to urvala. Byl to strašně náročný zápas a zvládla to dobře,“ vysekla své reprezentační spoluhráčce poklonu Petra Kvitová. Ona sama tak dlouhý duel nehrála, domácí jedničce Garciové podlehla 6:7, 3:6. 

„Šla si prostě za tím a za to jí dávám kredit. Přišlo mi, že hraje jakoby v zóně, což znám. Mě to ale nepotkalo,“ uvedla po prohře Kvitová. 

„Asi to bylo blíž k 0:2 než k 2:0, takže stav 1:1 je dobrý,“ dodal fedcupový kapitán Petr Pála 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace