Karolína Plíšková porazila Mladenovicovou a v Birminghamu postoupila do finále

Česká tenistka Karolína Plíšková vyhrála v semifinále turnaje v Birmimghamu nad Francouzkou Kristinou Mladenovicovou 6:2, 7:6 a poprvé v kariéře si na trávě zahraje o turnajový titul. Soupeřkou jí bude lepší z dvojice německým hráček Kerberová – Lisická.

Tenistka Karolína Plíšková postoupila v Birminghamu do finále

Tenistka Karolína Plíšková postoupila v Birminghamu do finále | Zdroj: Reuters

Karolína Plíšková se v prvním setu semifinálového utkání dostala rychle do vedení 5:1, když v prvním a v pátém gamu sebrala soupeřce podání. První sadu pak zakončila při svém podání čistou hrou.

Druhý set začala lépe francouzská tenistka. Hned ve druhé hře sebrala Plíškové podání, ale česká hráčka ji hned v následujícím gamu dokázala stejně odpovědět a set dospěl až do tiebreaku.

V něm Mladenovicová vedla 6:3 a měla k dispozici tři setboly. Karolína Plíšková však dokázala ještě vývoj zkrácené hry otočit a zápas ukončila hned při prvním mečbolu, když tiebreak vyhrála 8:6.

Tenisový turnaj žen v Birminghamu (tráva, dotace 731.000 dolarů):

Dvouhra - semifinále: Karolína Plíšková (6-ČR) - Mladenovicová (Fr.) 6:2, 7:6 (8:6).

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít