Zprávy → Tenis6. října  2016 v 10:19  

Karolína Plíšková si čtvrtfinále turnaje v Pekingu nezahraje. Nestačila na Britku Kontaovou

Tenistka Karolína Plíšková - Foto:  Reuters

Tenistka Karolína PlíškováFoto:  Reuters

Tenistka Karolína Plíšková na středeční úspěch Petry Kvitové, která v Pekingu postoupila do čtvrtfinále, nenavázala. Nejvýše postavená česká hráčka na žebříčku totiž v osmifinálovém duelu, který doprovázelo přerušování kvůli dešti, ve třech setech podlehla Britce Johanně Kontaové.

První set, jenž musel být v jeho průběhu kvůli dešti přerušen, české tenistce vůbec nevyšel. Kontaová totiž Plíškové dovolila zisk pouhého gemu, takže se za necelou půl hodinu čisté hry mohla radovat ze zisku úvodní sady v poměru 6:1. 

Druhé dějství však mělo zcela jiný průběh poté, co si česká tenisová jednička dokázala pokaždé pohlídat podání, díky čemuž druhý set ovládla 6:3. Úplně jednoduché to ale Plíšková neměla, protože v páté hře čelila jednomu brejkbolu soupeřky. 

Utkání tak musel rozhodnout třetí set. V něm si sice hned na úvod Plíšková připsala úspěšný brejk, ale nakonec finální sadu musel rozhodnout tie-break. Ve zkrácené hře jasně dominovala Britka, jež si díky tomu získala set ve svůj prospěch a postoupila do čtvrtfinále. 

V boji o semifinále Kontaová narazí na vítězku duelu mezi Číňankou Čang Šuaj a Rumunkou Simonou Halepovou. 

Vítězství Kontaové nepomohlo ani Petře Kvitové, pro kterou je Britka přímou soupeřkou v boji o účast na blížícím se Turnaji mistryň. 

V Asii měl být ve čtvrtek v akci také Radek Štěpánek, který se měl v Tokiu zúčastnit osmifinálového duelu proti Kyrgiosovi. Český tenista však kvůli problémům se zády do zápasu nenastoupil, takže favorizovaný Australan postoupil do dalšího kola bez boje. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace