Zprávy → Tenis4. října  2016 v 16:20  

Karolína Plíšková si zahraje Turnaj mistryň, kvalifikovala se poprvé v kariéře

Karolína Plíšková se poprvé zúčastní Turnaje mistryň - Foto:  Reuters

Karolína Plíšková se poprvé zúčastní Turnaje mistryňFoto:  Reuters

Tenistka Karolína Plíšková zakončí svou zatím nejúspěšnější sezonu turnajem osmi nejlepších tenistek světa. Poprvé v životě se kvalifikovala na turnaj mistryň do Singapuru. Už déle má účast v deblu jistou Lucie Šafářová s americkou kolegyní Bethanií Mattekovou-Sandsovou.

Vyvrcholení ženské tenisové sezony se v Singapuru účastní 8 nejlepších tenistek roku. Karolína Plíšková je v aktuálním pořadí pátá, celkově ve světovém pořadí šestá.. Definitivně jí zajistila účast prohra Dominiky Cibulkové s Alizé Cornetovou. Po ní je jasné, že tenistka z Loun z elitní osmičky nevypadne. 

Po tom samém zápase si letenku do Singapuru může shánět i Polka Agnieszka Radwaňská, která už najisto bude obhajovat loňský titul. Jistou účast už déle mají Angelique Kerberová, Serena Williamsová a Simona Halepová. 

Karolína Plíšková zažívá nejúspěšnější sezonu v kariéře. Vyhrála turnaje v Nottinghamu a Cincinnati. Na US Open konečně zlomila prokletí grandslamových turnajů. Dostala se až do finále, kde po boji podlehla Angelique Kerberové. 

Největší české úspěchy zatím na Turnaji mistryň získala Petra Kvitová. Vloni se dostala do finále, kde podlehla Polce Radwaňské, před pěti lety, tehdy ještě v Istanbulu, celý podnik vyhrála. 

Díky dobrému závěru sezony má Kvitová teoretickou šanci na účast i letos, musela by ale vyhrát aktuální turnaj v Pekingu a sbírat body i na dalších turnajích. 

Mezi nejlepšími deblistkami se letos v Singapuru představí Lucie Šafářová s americkou kolegyní Bethanií Mattekovou-Sandsovou. O účast bojují i Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou a Barbora Strýcová s Indkou Mirzaovou. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace