Karolína Plíšková a Šafářová ve Wimbledonu vyhrály, Strýcová a Cetkovská končí

České tenistky Karolína Plíšková a Lucie šafářová zvládly vstup do třetího grandslamového turnaje sezony a v 1. kole Wimbledonu slavily vítězství. Naopak Cetkovská nedotáhla do vítězného konce dobře rozehrané utkání s Maďarkou Babosovou a na turnaji skončila.

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková | Zdroj: Reuters

Karolína Plíšková dokázala v polovině prvního setu potvrdit svůj druhý úspěšný brejk a celou sadu zakončila esem na 6:4. V koncovce druhé sady ale při svém podání darovala Američance Falconiové vyrovnání dvojchybou.

V úvodu rozhodujícího setu sice 11. nasazená spáchala dvě zbytečné chyby v krátkém sledu, poprvé se dotkla sítě, o chvíli později viděli rozhodčí chybu nohou při druhém servisu. Jinak ale rodačka z Loun na kurtu kralovala a vyhrála 6:4, 4:6 a 6:1.

I ve druhém kole čeká Karolínu Plíškovou americká soupeřka, tentokrát Coco Wandewegheová.

Chvíli před Plíškovou zakončila svůj zápas prvního kola také úspěšná kvalifikantka Petra Cetkovská. S Maďarkou Timeou Babosovou prohrála za 80 minut 6:7 a 3:6, když ve druhém setu ztratila nadějné vedení 3:0.

Takové chyby prostě dělat nesmím, mračila se i přes vítězství Karolína Plíšková

Jako třetí česká tenistka nastoupila na kurt finalistka French Open Lucie Šafářová, ale v prvním setu zápasu proti Američance Riskeové její výkon přesvědčivý nebyl. Brzy prohrávala 0:3 a po dalším ztraceném servisu 1:5, když udělala velké množství nevynucených chyb.

00:00 / 00:00

Tenistka Lucie Šafářová prožila stejně jako nedávno v Paříži hodně těžký zápas prvního kola, tentokrát ve Wibledonu. Mluvil s ní Jaroslav Plašil

V závěru prvního setu se sice zlepšila, ale na otočení nepříznivého výsledku už nedosáhla. Ve druhém setu už česká tenistka zpřesnila hru a velice dramatickou sadu, ve které se bojovalo o každý míček, zvládla a při podání soupeřky proměnila hned první setbol.

Třetí set byl z pohledu Šafářové nejlepší, nevydařil se jí pouze první game, ale pak už získávala na jistotě a hru měla pod kontrolou. Od stavu 3:3 nedovolila soupeřce ani jeden game a po dvou hodinách a třiceti minutách ukončila při druhém mečbolu celé utkání.

Lucie šafářová se v 1. kole Wimbledonu hodně zapotila, ale nakonec Američanku Riskeovou porazila ve třech setech | Foto: Reuters

Hned v prvním kole se s turnajem rozloučila Barbora Strýcová, která nezvládla zápas s Američankou Stephensovou. V prvním setu vedla díky proměněnému brejkbolu z úvodního gamu, ale v šesté hře Američanka vyrovnala.

V devátém gamu měla Strýcová tři brejkboly, ani jeden však neproměnila a vzápětí při svém podání nabídla soupeřce setbol a Stephensová nabídkou nepohrdla.

Druhý set byl z pohledu české tenistky vyloženě nepodařený. K zisku gamu se dostala až za stavu 0:5 a celou sadu pak prohrála 2:6. Strýcová tak neobhájí body získané za loňský postup do čtvrtfinále.

Zklamaná Barbora Strýcová po prohře v 1. kole Wimbledonu s Američankou Stephensovou | Foto: Reuters

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon v Londýně (tráva, dotace 26,5 milionu liber):
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Kyrgios (26-Austr.) - Schwartzman (Arg.) 6:0, 6:2, 7:6 (8:6), Berankis (Lit.) - Haider-Maurer (Rak.) 6:2, 5:2 skreč, Dimitrov (11-Bulh.) - Delbonis (Arg.) 6:3, 6:0, 6:4, Gasquet (21-Fr.) - Saville (Austr.) 6:3, 6:2, 6:2, Kudla (USA) - Cuevas (28-Urug.) 6:7 (4:7), 4:6, 6:3, 6:2, 6:2, Herbert (Fr.) - Čong Hjon (Korea) 1:6, 6:2, 3:6, 6:2, 10:8, Wawrinka (4-Švýc.) - Sousa (Portug.) 6:2, 7:5, 7:6 (7:3), Nišikori (5-Jap.) - Bolelli (It.) 6:3, 6:7 (4:7), 6:2, 3:6, 6:3, Anderson (14-JAR) - Pouille (Fr.) 6:2, 7:5, 3:6, 6:3, Millman (Austr.) - Robredo (19-Šp.) 6:2, 6:3, 6:4, Johnson (USA) - Lacko (SR) 6:3, 6:7 (5:7), 4:6, 6:1, 6:4, Giraldo (Kol.) - Souza (Braz.) 6:4, 6:3, 6:2, Estrella (Dom. rep.) - Becker (Něm.) 5:7, 6:1, 6:4, 6:4, De Schepper (Fr.) - Smith (Austr.) 4:6, 4:6, 7:6 (7:4), 6:4, 6:4, Nieminen (Fin.) - Hewitt (Austr.) 3:6, 6:3, 4:6, 6:0, 11:9, Baghdatis (Kypr) - Young (USA) 5:7, 6:2, 6:4, 6:4.

Ženy:
Karolína Plíšková (11–ČR) – Falconiová (USA) 6:4, 4:6, 6:1, Babosová (Maď.) - Cetkovská (ČR) 7:6 (7:4), 6:3, Azarenková (23-Běl.) - Kontaveitová (Est.) 6:2, 6:1, Vandewegheová (USA) - A.K. Schmiedlová (SR) 6:4, 6:2, Šafářová (6-ČR) - Riskeová (USA) 3:6, 7:5, 6:3, Beguová (29-Rum.) - Gavrilovová (Rus.) 7:6 (8:6), 6:1, Curenková (Ukr.) - Gibbsová (USA) 6:3, 6:3, Duqueová (Kol.) - Broadyová (Brit.) 7:6 (7:5), 6:3, Petkovicová (14-Něm.) - Rogersová (USA) 6:0, 6:0, V. Williamsová (16-USA) - Brengleová (USA) 6:0, 6:0, Hsieh Su-Wei (Tchaj-wan) - Kanepiová (Est.) 6:1, 6:4, Hogenkampová (Niz.) - Wang Čchiang (Čína) 6:4, 6:4, Hantuchová - Cibulková (obě SR) 7:5, 6:0, Davisová (USA) - Hercogová (Slovin.) 6:4, 7:6 (7:3), Stephensová (USA) - Strýcová (27-ČR) 6:4, 6:2, Putincevová (Kaz.) - Erakovicová (N. Zél.) 7:6 (7:5), 7:5.