Zprávy → Tenis30. září  2016 v 14:20  

Kristýna Plíšková slaví v Taškentu životní postup do finále turnaje WTA. Kvitová bude hrát finále ve Wu-chanu

Tenistka Kristýna Plíšková - Foto:  CC BY-SA 2.0

Tenistka Kristýna PlíškováFoto:  CC BY-SA 2.0

Tenistka Kristýna Plíšková si v Taškentu poprvé v kariéře zahraje finále na okruhu WTA. Česká hráčka v pátečním semifinále zdolala Katerynu Kozlovovou z Ukrajiny ve dvou setech. Ve finále dvojče české tenisové jedničky Karolíny Plíškové mohlo narazit na krajanku Denisu Allertovou. Ta se však do finále neprobojovala, když v semifinále nestačila na Japonku Nao Hibinovou. Na turnaji v čínském Wu-chanu si finále zahraje Petra Kvitová, která ve dvou setech porazila Rumunku Halepovou.

Zápas mezi stou hráčkou světa Kristýnou Plíškovou a o dvě příčky výše postavenou Kozlovovou začal velmi vyrovnaným setem, který musel rozhodnout až tie-break. 

První sadu pro sebe za necelou hodinu nakonec získala Plíšková, která se po celou dobu zkrácené hry mohla opřít o svůj servis, zatímco Kozlovová v tomto ohledu třikrát selhala. 

To druhý set byl již zcela v režii české hráčky poté, co v něm nedala Ukrajince příliš šancí a získala ho v poměru 6:0. 

Zápas tak skončil vítězstvím Plíškové, která si poprvé v životě zahraje o turnajový titul na okruhu WTA. Před turnajem v uzbeckém Taškentu přitom jejím kariérním maximem bylo osmifinále. 

V Uzbekistánu mohlo dojít na finále s dvojnásobnou českou účastí. Denisa Allertová si však finále nakonec nezahraje, protože v semifinálovém duelu podlehla ve dvou setech 2:6 a 3:6 Japonce Nao Hibinové. 

Kvitová za necelých 70 minut přejela Halepovou 

Vedle Kristýny Plíškové si v pátek finále na turnaji okruhu WTA zajistila i Petra Kvitová. Dvojnásobná wimbledonská šampionka si ve dvou setech 6:1 a 6:2 jasně poradila se Simonou Halepovou, kterou porazila poprvé v kariéře. 

Ve finále se Kvitová, která na cestě do finále vyřadila i světovou jedničku, Němku Kerberovou, utká se Slovenkou Dominikou Cibulkovou. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace