Zprávy → Tenis29. září  2016 v 16:15  

Kvitová je ve Wu-chanu už v semifinále, postupují také Berdych a Veselý

Petra Kvitová vydřela ve Wu-chanu další výhru - Foto:  Reuters

Petra Kvitová vydřela ve Wu-chanu další výhruFoto:  Reuters

Petra Kvitová pokračuje ve výborných výkonech na oblíbeném turnaji v čínském Wu-chanu. Necelý den po zdolání světové jedničky Kerberové porazila i Britku Johannu Kontaovou. V Šen-čenu zase do čtvrtfinále postoupil Tomáš Berdych po výhře nad Kazachem Kukuškinem. Utká se s Jiřím Veselým.

Včerejší výhra nad světovou jedničkou Angelique Kerberovou vzala Petře Kvitové hodně sil, ale přidala sebevědomí. Ve čtvrtfinále turnaje ve Wu-chanu si proti Britce Johanně Kontaové ani jednou neztratila podání. 

V souboji dvou hráček z druhé světové desítky proměnila Petra Kvitová v každé sadě jeden jediný brejkbol. To jí stačilo na vítězství 6:3 a 6:4 za hodinu a půl. V semifinále turnaje, který před dvěma lety vyhrála, se utká s Rumunkou Simonou Halepovou. 

V tisíc kilometrů vzdáleném Šen-čenu hrál Tomáš Berdych mnohem vyrovnanější zápas s Kazachem Michailem Kukuškinem. Oba sety dvouhodinového zápasu rozhodl tie-break. V tom prvním tenista z Valašského Meziříčí využil třetí setbol a vyhrál 9:7, ten druhý byl jednoznačnější a nejvýše nasazený hráč turnaje ho ovládl 7:4. 

Ve čtvrtfinále se světová devítka utká s krajanem Jiřím Veselým, který porazil Španěla Iniga Cervantese-Hueguna za hodinu a půl 7:6 a 6:3. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace