Zprávy → Tenis9. srpna  2012 v 10:19  

Kvitová měla namále, ale nakonec je v Montrealu ve 3. kole

Petra Kvitová prohrála ve Stuttgartu s Mariou Šarapovovou - Foto:  ČTK/AP

Petra Kvitová prohrála ve Stuttgartu s Mariou ŠarapovovouFoto:  ČTK/AP

První utkání po olympijských hrách a po přechodu z trávy na tvrdý povrch tenistce Petře Kvitové příliš nevyšlo, přesto v Montrealu postoupila do 3. kola. Česká fedcupová reprezentantka ve třech setech porazila Ksenii Pěrvakovou z Kazachstánu 4:6, 7:6 a 6:0.

Pátá nasazená Kvitová nebyla na kanadském betonu daleko od vyřazení. Po prohraném prvním setu ztratila v druhé sadě za stavu 5:5 servis a Pěrvaková podávala na vítězství v zápase. Česká favoritka si však v následujícím gamu vzala servis zpět a ve zbytku duelu už dominovala. 

Dvaasedmdesáté hráčce světa nedovolila Kvitová v tie-breaku ani jeden bod a jednadvacetileté soupeřce pak v třetím setu nadělila "kanára". Ve třetím kole se česká tenisová jednička utká s lepší z duelu Marion Bartoliová - Pcheng Šuaj. 

Tenisový turnaj žen v Montrealu (tvrdý povrch, dotace 2 168 400 dolarů): 

Dvouhra - 2. kolo:
Kvitová (5-ČR) - Pěrvaková (Kaz.) 4:6, 7:6 (7:0), 6:0, Stosurová (4-Austr.) - Halepová (Rum.) 7:5, 4:4 skreč, Scheepersová (JAR) - Pennettaová (14-It.) 1:4 skreč 

Autor:  Jakub Kanta  (jbk)
Pořad: Zprávy  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–neděle ráno každých 15 minut, většinu dne každých 30 minut, o víkendu večer každou celou hodinu  |  Délka pořadu: 2-10 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace