Zprávy → Tenis1. října  2016 v 20:26  

Kvitová se díky výhře ve Wu-chanu přiblížila elitní desítce. Navíc stále živí šance na Turnaj mistryň

Petra Kvitová s trofejí pro vítězku turnaje ve Wu-chanu - Foto:  ČTK

Petra Kvitová s trofejí pro vítězku turnaje ve Wu-chanuFoto:  ČTK

Hned dvě české tenistky se v sobotu radovaly z výher na turnajích okruhu WTA. Zatímco Petra Kvitová si zajistila 900 bodů za triumf v čínském Wu-chanu, Kristýna Plíšková si díky titulu z uzbeckého Taškentu připíše 280 bodů. Obě dvě si zásluhou toho v novém vydání žebříčku WTA výrazně polepší.

Petra Kvitová letos až do olympijských her neprožívala ideální sezonu, kvůli čemuž v květnu po téměř třech letech vypadla z elitní desítky světového žebříčku. Postupně se propadla až na 16. příčku, ale nyní se díky výhře ve Wu-chanu opět přiblíží top 10, když se česká hráčka posune na 11. pozici. 

Kvitová navíc zvýšila své šance na účast na říjnovém Turnaji mistryň, na který se kvalifikuje osm tenistek s nejvyšším počtem bodů nasbíraných od začátku roku. 

Čtěte také: Kvitová a Kristýna Plíšková se radují z titulů, Berdych postoupil v Šen-čenu do finále

V pořadí o start na Turnaji mistryň v Singapuru nyní dvojnásobné wimbledonské šampionce patří 12. místo s tím, že na postupovou osmičku ztrácí necelých 600 bodů. Toto manko může stáhnout jedině za předpokladu, že se jí vydaří nadcházející turnaj v Pekingu, kde se bude bojovat až o tisíc bodů. 

Již velmi blízko má k účasti v Singapuru Karolína Plíšková, která v boji o Turnaj mistryň okupuje čtvrtou příčku. 

To dvojče Karolíny Píškové, Kristýna, tyhle starosti sice zatím řešit nemusí, ale i tak má důvod k radosti. Díky premiérové výhře na turnaji WTA v Taškentu v žebříčku WTA povyskočí ze stého místa na 66., které se stane jejím novým maximem. 

Autor:  Jakub Knoll

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace