Zprávy → Tenis24. října  2016 v 21:24

Na tento zápas budu hodně dlouho vzpomínat, říká po výhře nad Muguruzaovou Karolína Plíšková

Karolína Plíšková na úvod Turnaje mistryň zdolala Muguruzaovou - Foto:  Reuters

Karolína Plíšková na úvod Turnaje mistryň zdolala MuguruzaovouFoto:  Reuters

Existuje zřejmě jen málo sportů, které nabízejí podobné zvraty jako ženský tenis. Fanouškům to ve svém prvním zápase na Turnaji mistryň v Singapuru připomněla i Karolína Plíšková, která zdolala Španělku Muguruzaovou 2:1 na sety.

Karolína Plíšková nastupovala k zápasu na Turnaji mistryň úplně poprvé v kariéře, a jak po něm už jako šťastná vítězka přiznala, utkání si bude hodně dlouho pamatovat.

„První Masters a ještě proti ní. Set a půl to vypadalo neskutečně a věřila jsem, že i když druhý set nevyjde, tak ten třetí ano. No a ono se to pak začalo... Budu na to vzpomínat asi hodně dlouho. Bylo by to vzácné na jakémkoliv turnaji, ale tím, že jsem tady na Masters poprvé, tak o to je to vzácnější,“ naráží Karolína Plíšková hned na několik velkých zvratů - ten úplně největší přišel v rozhodujícím třetím setu.

S Karolínou Plíškovou po zápase se Španělkou Muguruzaovou v Singapuru mluvil reportér ČRo Jaroslav Plašil

Vložit na svůj web

Česká hráčka v něm prohrávala už 0:4, a v nejbližší přestávce se pak snažila vnímat hlas svého trenéra Jiřího Vaňka.

Ten ji povzbuzoval a nabádal k tomu, aby nepřestávala věřit.

Karolína Plíšková pak opravdu snížila na 2:4, poté sice celkem snadno ztratila svůj servis, za stavu 2:5 odvracela mečbol, ale šanci ještě dostala. A ne jednu, takže stále zlomenější soupeřku porazila 7:5 a slaví první výhru.

„Teď mám dobrou náladu, ale jeden míček mohl vyjít jinak a byla bych tou, která je smutná. Takový je bohužel tenis. Set a půl jsem byla lepší a pak se to otočilo. Stále jsem ale věřila, protože mi přišlo, že je všechno o kousek – já měla malé auty, ona trefila pár lajn,“ říká Karolína Plíšková, která ke druhému utkání na Turnaji mistryň nastoupí ve středu od 13.30.

A bude to souboj podobně šťastných vítězek úvodního dne. Také Ruska Kuzněcovová totiž v duelu s Polkou Radwaňskou utíkala z mečbolu.

„Říkala jsem si, že jsou trapné, že to protahují. A pak já předvedu tohle,“ přiznává s úsměvem na tváři česká tenistka Karolína Plíšková.

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Jakub Knoll