Nadal porazil Djokoviče a triumfoval na US Open

Tenista Rafael Nadal vyhrál poprvé v kariéře US Open. Nejvýše nasazený porazil v odloženém finále Srba Novaka Djokoviče ve čtyřech setech 6:4, 5:7, 6:4 a 6:2.

Rafael Nadal zvítězil na US Open

Rafael Nadal zvítězil na US Open | Zdroj: ČTK

Stal se tak sedmým hráčem historie, který během kariéry triumfoval na všech čtyřech grandslamech. Celkově získal Nadal svůj devátý titul na turnaji velké čtyřky. Před US Open pětkrát opanoval antukové French Open, dvakrát vyhrál Wimbledon a jednou se radoval z vítězství na Australian Open.

V žebříčku si španělský tenista upevnil pozici světové jedničky. Djokovič se posunul na druhé místo.

Djokovič se po prohraném finále přesune do Bělehradu, kde by měl od pátku plnit roli jedničky srbského týmu v semifinále Davisova poháru proti českému výběru.

Igor Maňour, Kateřina Causidisová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít