Zprávy → Tenis14. září  2012 v 08:48  

Našim klukům věřím, říká někdejší kapitán daviscupového týmu Vladislav Šavrda

Tomáš Berdych a Radek Štěpánek - Foto: David Kubíček

Tomáš Berdych a Radek ŠtěpánekFoto: David Kubíček

„My tu mísu stejně vyhrajem!“ zní oblíbený pokřik českých tenistů. Letos mají v Davis Cupu jednu z posledních, jestli ne vůbec poslední šanci. V Argentině dnes odpoledne rozehrají semifinále slavné soutěže. Papírově jsou favority Argentinci, nicméně Davis Cup je specifická soutěž, kde papírové předpoklady ne vždy rozhodují.

„Řekl bych, že v obou týmech jsou dvě dvojice – na jedné straně absolutní světová špička, do které určitě patří Berdych a Del Potro, a pak dvojice řekněme ve druhém sledu světového tenisu, kam počítám Štěpánka a Monaca. Podle mě je situace absolutně vyrovnaná,“ myslí si nehrající kapitán českého týmu z devadesátých let Vladislav Šavrda. 

Do úvodní dvouhry nastoupí Radek Štěpánek proti Juanu Martínovi del Potrovi, který měl v týdnu problémy se zraněným zápěstím a se kterým Štěpánek vyhrál tři ze čtyř vzájemných zápasů, ten poslední zhruba před měsícem v Torontu. 

„První den favorizuje v zápase jedniček s dvojkami vždycky jedničku, v tomto případě Del Potra. Ale Štěpánkova hra na něj docela platí, viděl jsem už zápas, v němž ho Radek porazil a rozebral svou kreativitou. I proto si myslím, že až takovým favoritem Del Potro není,“ přemítá Šavrda. 

 

Bývalý kapitán daviscupového týmu Vladislav Šavrda si myslí, že šance v semifinále jsou vyrovnané a Čechům věří

Vložit na svůj web

Ve druhém utkání se střetnou Tomáš Berdych s Juanem Monakem, což je pro českého tenistu oblíbený soupeř - v kariéře ho už pětkrát porazil a ani jednou neprohrál, a to by pro něj mohla být velká psychická výhoda. 

„Tomáš má obranáře rád, sám v takových duelech diktuje tempo hry a je aktivní. Když bude dobře servírovat, je určitě favoritem zápasu.“ 

Důležité je podle Vladislava Šavrdy i pořadí zápasů – současný kapitán českého mužstva Jaroslav Navrátil si přitom přál, aby začínal Tomáš Berdych, protože pro hráče je nepříjemné, když musí dlouho čekat v šatně. Na druhou stranu zase bude mít starší Radek Štěpánek více času na odpočinek před sobotní čtyřhrou. 

„Našim klukům věřím, jsou skvělá deblová dvojice, která spolu sice nehraje na turnajích, ale umí to. V Davis Cupu nás o tom mnohokrát přesvědčili.“ 

Tenisty by neměl rozhodit ani přechod z amerického betonu na US Open na antuku, kterou Argentinci zvolili jako hrací povrch. Na přivyknutí měli v Buenos Aires týden – a ze zkušenosti ví, že je tahle doba dostačující. 

Autor:  Jiří Chum  (jch), Tereza Jelínková  (tej)
Pořad: Ranní interview  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: pondělí–pátek 07:50 a 08:50, sobota–neděle 08:50  |  Délka pořadu: 3,5 minuty  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace