Zprávy → Tenis29. srpna  2016 v 21:35  

Nedokázala jsem přemluvit tělo, aby se uvolnilo, říká Kvitová o startu na US Open

Tenistka Petra Kvitová - Foto:  Reuters

Tenistka Petra KvitováFoto:  Reuters

Tenistka Petra Kvitová má za sebou těžký start do US Open v New Yorku. Za velkého vedra, na menším dvorci bez jestřábího oka dokázala poprvé v kariéře porazit Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska, a dokonce ve dvou setech. I když v tom prvním prohrávala 0:3 a ještě 3:5.

Obrovsky cenná výhra, protože začátek nebyl zrovna vysněný. Jak se vám hrálo?
 

Velmi těžko, ze začátku jsem se cítila hrozně stažená a nedokázala jsem přemluvit tělo, aby se uvolnilo. Všechno bylo o hlavě, ale myslím, že hlava pracovala celý zápas docela dobře na to, že jsem začala takhle špatně. 

 

„Mně spíš asi pomohlo, že jsem v poslední době odehrála výborné zápasy, a to jsem asi v té hlavě měla. Trošku mě to uklidňovalo,“ říká Petra Kvitová

Vložit na svůj web

Jak se podle vás zápas vyvíjel?  

Potom už docela dobře, tím, že jsem musela zabojovat ke konci prvního setu. I v tom druhém byla taková vlna dvou gemů, kdy to nevypadalo úplně nejlíp. Poslední dva gemy si myslím, že byly hodně vybojované, zahrané velmi dobře z mé strany. Na ten začátek ale nebudu moc ráda vzpomínat, takže doufám, že ho brzo zapomenu, protože mi přišlo, že jsem skoro nemohla dát úder do kurtu a bylo to hodně těžké.  

Pomohly v takovém utkání hodně zkušenosti?  

Mně spíš asi pomohlo, že jsem v poslední době odehrála výborné zápasy a to jsem asi v té hlavě měla. To mě trošku uklidňovalo, že přece jenom to tam někde je, že se to nemohlo vytratit. Myslím, že mi to pomohlo, že jsem měla odehrané zápasy v Riu a New Havenu, což asi souvisí těmi zkušenostmi. 

Zvládla jste duel i bez jestřábího oka. Byla to ze začátku divná zkušenosti?  

Musím říct, že tak do půlky setu to bylo opravdu hrozně zvláštní, protože mně přišlo, že párkrát bych si ho určitě vzala. Podle mě párkrát nezahlásili tak, jak by měli. Samozřejmě ale neříkám, že bych měla vždycky pravdu, ale pár sporných míčů tam bylo. V průběhu zápasu už jsem se to tak moc nevnímala. Jsou tam rozhodčí a ti by to měli řešit. Možná i zbytečně moc jsem tyhle věci řešila na začátku. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace