Zprávy → Tenis10. září  2016 v 15:19  

Nevidím důvod, proč bych neměla hrát dobře, říká Plíšková před finále. Uklidňoval ji Columbo i pohádky

Karolína Plíšková dnes večer odehraje své první grandslamové finále - Foto:  Reuters

Karolína Plíšková dnes večer odehraje své první grandslamové fináleFoto:  Reuters

Tenistka Karolína Plíšková si zahraje poprvé v kariéře o titul na grandslamovém turnaji. Čtyřiadvacetiletá Češka nastoupí na US Open v New Yorku od 22 hodin k utkání proti nastupující světové jedničce Němce Kerberové. Ve volném dni před zápasem se snažila co nejvíc odpočívat.

„Normálně nemám problém usnout, ale včera mi to fakt nešlo. V hlavě jsem měla asi tisíc myšlenek. Četla jsem si zprávy od lidí, co mi psali. Na prvním místě byly ty od rodiny, ségry, přítele, takže s těmi jsem se snažila být v kontaktu, protože věděli, že jsem vzhůru. Hodně jsem myslela na to, co se stalo a nešlo mi usnout, ale dnes už to bude dobré,“ svěřuje se Karolína Plíšková. 

 

Exkluzivní rozhovor dala Karolína Plíšková pár hodin před finále US Open Jaroslavu Plašilovi

Vložit na svůj web

Co se vám v posledních hodinách honilo hlavou? 

Dávala jsem si dohromady, že jsem ve finále grandslamu a porazila jsem obě sestry Williamsovy na centru v New Yorku. Hlavně tu Serenu. Někde jsem v sobě měla, že ji můžu porazit, ale když jdete na kurt, nikdy nevíte. Nakonec se to povedlo. 

Jak moc by vám bylo líto, kdyby se vám to teď nepovedlo dotáhnout? Porazit Serenu i Venus, to se naposledy povedlo Kim Clijstersové v roce 2009. 

Vůbec si nebudu připouštět, že by se to nemělo povést. Zatím hraju dobrý tenis a nevidím důvod, proč bych ho neměla hrát i ve finále. O motivaci mám postaráno a myslím, že to bude dobré. Angelique Kerberová je dobrá hráčka. Může se stát, že prohraju, ale i to budu brát jako úspěch. 

Čtěte také: Karolíně Plíškové pomáhají dva kondiční trenéři ze Slovenska. Střídají se, aby nezažila stereotyp

Jaký je pro vás teď největší relax? 

Sleduju Columba, mám tu detektivky i nějaké pohádky. A koukám se i když jde v televizi tenis. Ráno opakovali včerejšek, tak jsem se koukala i na sebe. Doufám, že mi to vyjde tak, abych viděla i nějaký zápas chlapů. 

Jak si připadáte, když se vidíte v televizi? 

Vždycky mi to přijde v televizi horší, než jak se cítím na kurtu. Viděla jsem jen tři gemy ze druhého setu, tak ani nevím, co si o tom mám myslet. 

Je to motivující, podívat se na nějaký povedený starší zápas? 

Docela často, když mám nějaké období, kdy se mi nedaří, tak vzpomínám na období, kdy jsem hrála dobře. Občas si něco pustím, hlavně zápas, o kterém vím, že se povedl. Na ty ošklivé se nekoukám. 

Zmínila jste i pohádky, jaká je vaše nejoblíbenější? 

Všechny české znám úplně nazpaměť a koukám i na nějaké kreslené. Vždycky to večer jen zapnu, aby nebylo ticho. Telku jinak nezapínám, když tam není tenis. 

Vaše vystoupení na US Open je taky příběh jako z pohádky. Jak to prožíváte? 

Snažím se nepřipouštět si tlak. Možná to na mě padne po turnaji. Ten humbuk je trošku větší než normálně, ale to nějak zvládám. Jako pohádkovou postavu se nevidím. Hraju hlavně pro sebe, pro svou rodinu a lidi, co mi od srdce fandí. 

V Čechách vás sleduje i vaše první trenérka Zuzana Rolenčíková. 

Viděl jsem nějaký rozhovor. Ta byla u mých začátků, takže ještě aby se nedívala (směje se). 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace