Petra Kvitová v Turnaji mistryň končí, prohrála s Wozniackou

Už ve skupinové fázi skončila Petra Kvitová během letošního Turnaje mistryň v Singapuru. Postup sice měla ve svých rukou, ale v posledním zápase nedokázala porazit Dánku Caroline Wozniackou, která Bílou skupinu celkové vyhrála.

Petra Kvitová v Singapuru útočí na třetí postup ze 4 účastí na Turnaji mistryň

Petra Kvitová v Singapuru útočí na třetí postup ze 4 účastí na Turnaji mistryň | Zdroj: Reuters

První sadu zápasu s Caroline Wozniackou Češka prohrála. Rozhodlo o tom množství nevynucených chyb Perty Kvitové a úspěšnost při brejkbolech. Zatímco Kvitová využila pouze jeden brejk ze čtyř, Dánka využila tři z pěti a po 35 minutách zvítězila v prvním setu 6:2.

Druhý set začala čtyřiadvacetiletá Češka brejkem, výhodu ale nedokázala dlouho udržet. Za stavu 3:4 pak už popáté v zápase přišla o podání a Caroline Wozniacká za hodinu a deset minut proměnila druhý mečbol ve vítězství 6:2 a 6:3.

Byla jsem horší, přiznala Petra Kvitová a vyhlíží finále Fed Cupu

Caroline Wozniacká tak ovládla Bílou skupinu bez jediné porážky, jako druhá postupuje do semifinále Polka Agnieszka Radwaňská, které k účasti mezi nejlepšími čtyřmi hráčkami Turnaje mistryň stačila jediná výhra právě nad Petrou Kvitovou.

Čtveřici semifinalistek určí poslední dnešní zápas Červené skupiny mezi Rumunkou Simonou Halepovou, která už má postup jistý, a Srbkou Anou Ivanovičovou, která musí vyhrát ve dvou setech. V případě jakéhokoli jiného výsledku se do semifinále dostane Serena Williamsová.

Kvitová má na Turnaji mistryň postup ve svých rukou, chce hrát agresivně

Tenisový Turnaj mistryň v Singapuru (tvrdý povrch, dotace 6,5 mil. dolarů):
Dvouhra:
Bílá skupina:
Šarapovová (2-Rus.) - A. Radwaňská (6-Pol.) 7:5, 6:7 (4:7), 6:2, Wozniacká (8-Dán.) - Kvitová (3-ČR) 6:2, 6:3.