Zprávy → Tenis6. září  2016 v 07:30  

Plíšková po životním zápase: Vítězství nad Venus mě posune v kariéře

Oslava Karolíny Plíškové při výhře nad Venus Williamsovou - Foto:  Reuters

Oslava Karolíny Plíškové při výhře nad Venus WilliamsovouFoto:  Reuters

Poprvé hrála na největším grandslamovém stadionu světa a rovnou v něm udolala domácí favoritku. Tenistka Karolína Plíšková v nádherném utkání porazila Američanku Venus Williamsovou 7:6 v rozhodujícím setu a na US Open v New Yorku slaví postup do čtvrtfinále ženské dvouhry. V něm čeká mladá Chorvatka Konjuhová.

„Užívám si to. Jsem nadšená ze svého prvního grandslamového čtvrtfinále,“ zářila Karolína Plíšková po vítězství nad Venus Williamsovou a v útrobách centrálního kurtu na US Open přijímala spoustu gratulací. Jednu z prvních od Barbory Strýcové, která za sebou měla úspěšný zápas v deblu. 

 

Průlom Karolíny Plíškové do grandslamového čtvrtfinále sledoval reportér ČRo Jaroslav Plašil

Vložit na svůj web

Čerstvá česká tenisová jednička krátce předtím odehrála a ještě navíc vyhrála zatím nejnapínavější a zároveň nejhezčí ženský zápas letošního US Open, po kterém je vůbec poprvé v kariéře ve čtvrtfinále dvouhry na grandslamovém turnaji. 

Velký zájem českých i světových médií ale snáší v klidu. „Jsem ještě taková rozhicovaná, ale média mi nevadí. Už jsem si zvykla a začátky v tomhle mám za sebou. Když vyhraju před 23 tisíci lidmi, je jasné, že o mě zájem bude. Zvlášť, když porazím jejich holku, která tu vyhrála všechno,“ říká Karolína Plíšková. 

Do pozice čtvrtfinalistky grandslamového turnaje se nedostala náhodou. Její hra se rok od roku i díky trenérovi Jiřímu Vaňkovi zvedá, jen ten grandslamový výsledek dlouho chyběl. Teď ho Karolína Plíšková má, navíc po zápase, ve kterém prožila tolik zvratů jako za několik utkání dohromady. 

Čtěte také: Karolína Plíšková jde na US Open do čtvrtfinále. V napínavé bitvě pokořila domácí Venus Williamsovou

Ve třetím setu musela odvracet mečbol šampionky z let 2000 a 2001. Sama pak dokázala proměnit až ten pátý. „Byl to důležitý zápas v mojí kariéře. Je to na grandslamu, v Americe, proti Američance, na centrkurtu. Doufám, že mi to hodně dá a posune mě to v kariéře,“ věří Karolína Plíšková. 

Další soupeřkou bude mladá Chorvatka Ana Konjuhová. Hráčka ze závěru první stovky světového žebříčku udolala světovou čtyřku Angieszku Radwaňskou dvakrát 6:4. 

Venus Williamsová na domácím grandslamu podlehla Češce při jejím prvním postupu mezi nejlepších 8 - Foto:  Reuters

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace