Zprávy → Tenis22. září  2016 v 11:42  

Plíšková prohrála hned první zápas po US Open. Nestačila na běloruskou kvalifikantku

Karolína Plíšková prohrála v Tokiu hned první zápas - Foto:  Reuters

Karolína Plíšková prohrála v Tokiu hned první zápasFoto:  Reuters

Tenistce Karolíně Plíšková se po krátkém odpočinku nepovedl návrat na turnaje WTA po úspěchu na US Open. V Tokiu světová šestka prohrála hned svůj první zápas a s Běloruskou Alexandrou Sasnovičovou prohrála za hodinu a čtvrt ve dvou setech.

Světová šestka Karolína Plíšková nezúročila volný los v prvním kole ani delšího volna. Svůj první zápas na turnaji hrála až ve čtvrtek, v něm ale podlehla Bělorusce Alexandře Sasnovičové ve dvou setech 4:6 a 2:6. 

Českou žebříčkovou jedničku v Tokiu zradila její největší zbraň – servis. Během hodinu a čtvrt trvajícího zápasu nedostala úspěšnost svého prvního podání na 50 procent. Běloruska toho využila a celkem pěti proměněnými brejkboly. 

Tenistka z Loun si ještě v prvním setu dokázala dvě ztracená podání vzít proti 107. hráčce světového žebříčku zpět a dorovnat na 4:4. Pak ale znovu chybovala a následující dva gema prohrála. Další zaváhání přišla za stavu 2:2 ve druhém setu, po dalších dvou brejcích Sasnovičová proměnila druhý mečbol. 

Turnaj v Tokiu byl prvním vystoupením Karolíny Plíškové po US Open, kde postoupila do finále. Pro první kolo měla v Japonsku jako třetí nasazená volný los, zápas druhého kola se kvůli povětrnostním podmínkám odehrál až ve čtvrtek. 

Další české tenistky vypadly v Tokiu už dříve. Lucie Šafářová v prvním kole a Barbora Strýcová s Petrou Kvitovou ve druhém. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace