Plíšková v semifinále Elite Trophy narazí na Svitolinovou

Karolína Plíšková narazí v semifinále turnaje Elite Trophy v Číně na ukrajinskou tenistku Elinu Svitolinovou, která postoupila na úkor favorizované Španělky Carly Suárezové. Se Svitolinovou si Plíšková dosud zahrála tři zápasy a pokaždé vítězně.

Karolína Plíšková vyhrála na turnaji v Tokiu nad domácí Naraovou a postoupila do čtvrtfinále | Zdroj: Reuters

Třiadvacetiletá rodačka z Loun slavila postup do semifinále ve městě Ču-chaj už ve čtvrtek. Svitolinová dnes v souboji o vítězství ve skupině B porazila Suárezovou 6:7, 6:1 a 6:3.

Plíškové patří ve světovém žebříčku 13. místo, o dva roky mladší Ukrajinka je dvacátá. Naposledy se utkaly na konci září na tvrdém povrchu v jiném čínském městě Wu-chan, kde Češka zvítězila ve třech setech. Další jejich souboj se uskuteční v sobotu.

Druhou semifinálovou dvojici turnaje, na němž hraje dvanáct tenistek, které se nedostaly na Turnaj mistryň do Singapuru, tvoří Američanka Venus Williamsová a Italka Roberta Vinciová.

Vinciová už měla postup ze skupiny D jistý, dnes však finalistka US Open utrpěla v Číně debakl od slovenské náhradnice Anny Karolíny Schmiedlové. Proti soupeřce, jež zastoupila zraněnou Dánku Caroline Wozniackou, uhrála jediný game.

Tenisový turnaj žen Elite Trophy v čínském Ču-chaj (tvrdý povrch, dotace 2,150.00 dolarů):