Zprávy → Tenis8. listopadu  2016 v 15:30  

Pro Kvitovou je Fed Cup speciální záležitostí. S krajankami ho může získat už popáté

Petra Kvitová v sobotních finálových zápasech Fed Cupu ještě neprohrála - Foto:  Reuters

Petra Kvitová v sobotních finálových zápasech Fed Cupu ještě neprohrálaFoto:  Reuters

Poprvé nebude ve finále Fed Cupu českou jedničkou, ale pozici v týmu má zřejmě nejpevnější ze všech. Tenistka Petra Kvitová pomohla výběru kapitána Petra Pály ke čtyřem titulům a teď bude ve francouzském Štrasburku bojovat o pátý. Pro ni osobně je Fed Cup mimořádnou záležitostí.

Všechno začalo v Moskvě v roce 2011. Český tým se poprvé pod kapitánem Petrem Pálou probojoval do finále. 

Rozhodující bod tam získal deblový pár, ale tým tehdy táhla v té době v hale neporazitelná Petra Kvitová. 

 

Když jsem na kurtu a mám na sobě červenou sukni a modré triko, je to pro mě něco speciálního, říká Petra Kvitová o Fed Cupu

Vložit na svůj web

„Myslím, že všechny máme Fed Cup rády. Když jsem na kurtu, mám na sobě červenou sukni a modré triko, za zády fanoušky a lavičku, jak strašně včetně kapitána fandí, je to něco speciálního,“ popisuje Kvitová. 

Od té doby hrála s týmem o titul ještě třikrát, ale jen proti Německu před dvěma lety se mohla radovat ze zisku rozhodujícího bodu. V Praze tehdy porazila současnou světovou jedničku Angelique Kerberovou. 

Bylo to zatím poprvé a naposledy, co české tenistky v éře kapitána Pály slavily konečné vítězství už po třech dvouhrách. 

Kvitová má skvělou bilanci v sobotních zápasech, ve finále úvodní den ještě nikdy neprohrála. Ani v roce 2012, kdy v přípravném týdnu bojovala s nemocí. V neděli má zatím padesátiprocentní úspěšnost, ale teď se jí může stát, že si jako týmová dvojka druhý den už ani nezahraje. 

„No jo, vlastně,“ zasmála se Kvitová situaci, kterou ještě nikdy před tím jako týmová jednička hrající první nedělní zápasy nezažila. Opravdu veselá by byla jen v případě českých výher. „Nevadilo by mi to,“ řekla Kvitová. Fedcupové finále Francie - Česko odehrají tenistky v sobotu a v neděli ve Štrasburku. 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace