Šafářová i Rosol s přehledem postoupili, Berdych vyřadil Štěpánka

Tenistka Lucie Šafářová přesvědčivě potvrdila roli 13. nasazené hráčky French Open. Ve druhém kole za necelou hodinu vyřadila Kurumi Naraovou jasně ve dvou setech. Svou třiadvacetiletou soupeřku vyprovodila z Paříže ‚kanárem‘. Výborný zápas odehrál i Lukáš Rosol, který vyřadil ve třech setech Španěla Bautistu. Velký boj svedli Tomáš Berdych s Radkem Štěpánkem. Po čtyřech setech se z postupu radoval favorizovaný Berdych.

Lucie Šafářová během prvního kola na Roland Garros

Lucie Šafářová během prvního kola na Roland Garros | Zdroj: Reuters

„Soupeřku jsem neznala. Bavila jsem se s trenérem i holkami, ale sama jsem s ní nikdy nehrála. Ze začátku to bylo oťukávání, pak jsem přitvrdila, držela dobře výměru a čekala na správnou příležitost, kdy do toho jít,“ řekla ČRo po zápase Lucie Šafářová.

Pouze 155 centimetrů vysoká Japonka Kurumi Naraová byla Lucii Šafářové vyrovnanou soupeřkou pouze v úvodu zápasu, když vedla 2:1. Pak ale rodačka z Brna ovládla 13 her v řadě a do 3. kola prošla za 58 minut výsledkem 6:2 a 6:0.

Během utkání 28letá Šafářová zaznamenala 6 es a 35 vítězných úderů, zároveň udělala jen 11 nevynucených chyb. Poslala tak vizitku své soupeřce pro třetí kolo, Němce Sabine Lisické.

Lukáš Rosol přitom do utkání nevstoupil zrovna šťastně, prohrával v 1. setu 0:3 a 1:4. Od té doby ale vyhrál pět gamů v řadě a úvodní sadu získal po výsledku 6:4.

Podobný průběh měl i druhý set. Ten byl vyrovnaný do stavu 2:2. Pak se opět nadechl český tenista k bezchybnému výkonu, proměnil dva brejkboly a set vyhrál 6:2.

Ve třetí sadě diktoval Rosol od začátku tempo hry. Hned v prvním gamu získal soupeřovo podání a to samé zopakoval v sedmé hře. Sám byl na podání bezchybný a po hodině a 22 minutách postoupil do 3. kola. V něm se střetne s Rusem Gabašvilim.

Berdych nad Štěpánkem v prvním setu rychle vedl 3:0 a úvodní sadu dotáhl i do vítězného konce 6:3. Hned v prvním gamu druhého setu prolomil Štěpánkovi znovu podání a zdálo se, že má vývoj utkání pod kontrolou.

Štěpánek však ve čtvrté hře také proměnil brejkbol a set dotáhl do tiebreaku, když ještě při podání Berdycha za stavu 5:4 neproměnil brejkbol.

Ve zkrácené hře ale uplatnil své zkušenosti a vyhrál 9:7. Třetí set rozhodl jeden ztracený servis. A prohrál ho Štěpánek ve čtvrté hře. Berdych se dostal do vedení 4:1 a už třetí sadu nepustil.

Ani ve čtvrtém setu nenašel Štěpánek recept na Berdychovo podání. Čtvrtý hráč světa naopak dokázal dva brejkboly proměnit a vyhrál 6:3.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 26,928.600 eur):

Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Müller (Luc.) - Lorenzi (It.) 4:6, 4:6, 7:6 (7:1), 7:6 (7:5), 6:4.
Dvouhra - 2. kolo:
Federer (2-Švýc.) - Granollers (Šp.) 6:2, 7:6 (7:1), 6:3, Wawrinka (8-Švýc.) - Lajovič (Srb.) 6:3, 6:4, 5:7, 6:3, Simon (12-Fr.) - Kližan (SR) 7:5, 6:2, 6:3, Johnson (USA) - Stachovskij (Ukr.) 2:6, 6:3, 7:6 (7:5), 7:6 (8:6), Nišikori (5-Jap.) - Bellucci (Braz.) 7:5, 6:4, 6:4, Becker (Něm.) - Verdasco (32-Šp.) 6:4, 0:6, 1:6, 7:5, 10:8, Gabašvili (Rus.) - Mónaco (Arg.) 6:3, 6:4, 6:2, Džumhur (Bosna) - Baghdatis (Kypr) 6:4, 6:3, 4:6, 6:2.

Ženy:
Šafářová (13-ČR) - Naraová (Jap.) 6:2, 6:0, Lisická (20-Něm.) - Gavrilovová (Austr.) 6:1, skreč, Stosurová (26-Austr.) - Hesseová (Fr.) 6:0, 6:1, Lučičová-Baroniová (Chorv.) - Halepová (3-Rum.) 7:5, 6:1, Cornetová (29-Fr.) - Dulgheruová (Rum.) 6:2, 7:5, Vekičová (Chorv.) - Jovanovská (Srb.) 6:4, 6:3.

Vojtěch Bureš, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít