Zprávy → Tenis11. září  2016 v 12:23  

Šafářová si v zámoří užívá i díky tomu, že má nablízku rodinu. Finále deblu bude zážitek, předvídá

Lucie Šafářová (vlevo) s deblovou spoluhráčkou Bethanie Mattekovou-Sandsovou - Foto: Jaroslav Plašil

Lucie Šafářová (vlevo) s deblovou spoluhráčkou Bethanie Mattekovou-SandsovouFoto: Jaroslav Plašil

Tenistka Lucie Šafářová má šanci získat třetí grandslamový titul v ženském deblu. Spolu s domácí hráčkou Bethanie Mattekovou-Sandsovou nastoupí do finále US Open proti světovým jedničkám Carolině Garciové a Kristině Mladenovicové z Francie. Brněnská rodačka je poslední Češkou na turnaji. Na americkém kontinentu pobývá už od července, ale po domově se jí zatím v New Yorku nestýská.

„Už před Riem jsem hrála Montreal a od té doby jsem pořád v Americe. Ale mám tady rodinu, takže mi to celkem dobře utíká. A hlavně se daří, je úžasné tady být,“ říká Lucie Šafářová. 

Na olympijském turnaji v brazilském Riu vybojovala vzhledem k velmi těžkému losu a zdravotním komplikacím hodně nečekanou bronzovou medaili z ženského deblu. 

Teď na US Open bez ohledu na výsledek nedělního finálového zápasu dosáhla dalšího velkého úspěchu. Jen spoluhráčky má jiné. 

 

Lucie Šafářová hrála už před olympijskými hrami v Riu tenisový turnaj v Montrealu. Od té doby je nepřetržitě v Americe

Vložit na svůj web

Zatímco v Brazílii reprezentovala Česko s Barborou Strýcovou, teď nastupuje se svou obvyklou parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou, se kterou loni získala tituly v Melbourne a na Roland Garros. 

„Jsem ráda, že jsme se vrátily zpátky do formy, protože jsme obě byly zraněné. Nebyla to pro nás jednoduchá sezona,“ naráží Šafářová na období, ve kterém s Mattekovou-Sandsovou další tituly přidávat nemohly. 

Teď jsou obě zdravé a na rozdíl od posledního vzájemného utkání s Francouzkami letos na jaře snad i v lepší formě. 

„Prohráli jsme s nimi na turnaji v Charlestonu, ale Bethanie za sebou měla v té době strašně moc zápasů a byla unavená. Bude to těžké utkání, jsou to výborné deblistky, ale těšíme se. Bude to skvělý zážitek,“ vyhlíží finále česká hráčka. 

Čtěte také: Plíšková US Open nevyhrála. Ve finále po boji podlehla nové světové jedničce Kerberové

A stejně tak se těší i ti, kteří vytvářejí tenistkám co nejlepší zázemí a atmosféru během grandslamového US Open, což je v případě české hráčky sestra s rodinou. 

„Jezdí za mnou vždycky na zápasy z Newburghu, což je kousek na sever od New York City,“ prozradila Šafářová. Podporu očekává i v neděli v 18 hodin středoevropského letního času, kdy začne finálové utkání proti světovým jedničkám Carolině Garciaové a Kristině Mladenovicové. 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace