Zprávy → Tenis5. října  2016 v 15:50  

Šarapovová by se na kurty mohla vrátit ve Stromovce. Budeme jednat, slibuje ředitelka Prague Open

V Praze by mohlo dojít i na souboj Marie Šarapovové s Petrou Kvitovou - Foto:  Reuters

V Praze by mohlo dojít i na souboj Marie Šarapovové s Petrou KvitovouFoto:  Reuters

Tenistka Maria Šarapovová po zmírnění trestu za doping vyhlíží návrat na turnaje a její nový začátek bude na jaře celosvětově sledovanou událostí. Zatím není jasné, kde se slavná Ruska poprvé při soutěžím zápase představí, ale jednou z možností je, že to bude při Prague Open.

„Maria Šarapovová je legendární hráčka a určitě bychom o ni stáli. Budu kontaktovat jejího manažera, jestli by měla o start v Praze zájem,“ plánuje Petra Černošková, ředitelka turnaje Prague Open, který se koná na kurtech Sparty ve Stromovce. 

Bývalá světová jednička už se v Praze představila v rámci exhibice. Na začátku roku ale neprošla dopingovými testy na nově zakázané meldonium. Původně dostala trest na dva roky, který jí sportovní arbitráž zkrátila na 15 měsíců. Trest tak vyprší v době, kdy se bude konat pražský turnaj. 

 

Může hrát Maria Šarapovová v Praze? O návratu hvězdy se bavili Petra Černošková a Jan Pokorný

Vložit na svůj web

Organizátoři turnaje ale musí počkat na postup ženské tenisové asociace. Šarapovová by potřebovala volnou kartu a WTA musí Rusku zařadit do jedné z několika kategorií. 

„Má za sebou dopingový stín, ale byla omilostněna a má právo hrát. Reakce jsou různé. Někdo Marii obdivuje, někdo ji nemá rád, ale tak je to ve všech aspektech. Je to hvězda a bude kolem ní velký humbuk,“ očekává Černošková přítomnost mnoha nejen českých tenisových fanoušků a novinářů. 

Doposud totiž byly hlavními hvězdami Prague Open Češky. „Naše holky jsou hvězdy stejného kalibru. Karolína Plíšková, Lucie Šafářová i Petra Kvitová jsou nebo byly hráčky top 10, Petra navíc dvakrát vyhrála Wimbledon. I jejich popularita je veliká, obzvlášť tady,“ upozorňuje manažerka. 

Chystá se další rozšíření areálu 

Domácí hráčky vyhrály i poslední dva ročníky, v roce 2015 Karolína Plíšková, letos Lucie Šafářová. Na její finále s Australankou Stosurovou už kapacita areálu ve Stromovce nestačila a fanoušci se nevešli ani na kurt, ani k instalované velkoplošné obrazovce. 

„Určitě by to pro nás znamenalo další vylepšení a rozšíření areálu. Plánujeme to a už minulý týden jsme řešili návrhy. Uvažujeme o tom tak i tak. Zájem fanoušků nás těší a české holky si to zaslouží, protože podávají super výkony. A čeští fanoušci také,“ dodává Petra Černošková. 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Jan Pokorný  (jap), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace