Siniaková zdolala Barthelovou. Druhé kolo v Indian Wells si tak zahraje hned pět Češek

Tenistka Kateřina Siniaková otočila na turnaji v Indian Wells duel s Němkou Monou Barthelovou a po výhře 4:6, 6:4, 6:4 postoupila do druhého kola. Završila tak stoprocentní úspěšnost českých reprezentantek, v úvodním kole předtím uspěly i Lucie Šafářová a Kristýna Plíšková, přímo do druhého kola měly volný los nasazené Karolína Plíšková a Barbora Strýcová.

Česká tenistka Kateřina Siniaková

Česká tenistka Kateřina Siniaková | Foto: Vojtěch Man

Dvacetiletá Siniaková prohrála s Barthelovou úvodní nervózní set plný ztracených podání za 45 minut, pak ale vyrovnala a získala i rozhodující třetí sadu, která se hrála téměř hodinu.

Další soupeřkou české tenistky, jíž momentálně patří v žebříčku WTA 42. místo, bude Španělka Carla Suárezová. Jediný vzájemný zápas s ní vloni na French Open prohrála.

Úspěšný vstup do čtyřhry mají se svými partnerkami za sebou Šafářová a Strýcová. Šafářová s Bethanií Mattekovou-Sandsovou, které tvoří první nasazený pár, musely bojovat o postup v super tie-breaku, turnajové čtyřky Strýcová se Saniou Mirzaovou zvládly 1. kolo hladce ve dvou setech.