Zprávy → Tenis30. října  2016 v 13:50  

Slovenská senzace v Singapuru. Cibulková ovládla Turnaj mistryň

Dominika Cibulková - Foto:  Reuters

Dominika CibulkováFoto:  Reuters

Tenistka Dominika Cibulková dotáhla sérii fantastických výkonů do vítězného konce. Ve finále Turnaje mistryň v Singapuru porazila i světovou jedničku Angelique Kerberovou ve dvou setech a získala zatím nejcennější trofej kariéry.

Tři mečboly promarnila a zdálo se, že přijde i o ten čtvrtý. Jenže síť na kurtu v Singapuru chtěla jinak. Poslední míč Turnaje mistryň se odrazil od pásky a přepadl na druhou stranu. Dominika Cibulková se v slzách svalila na zem, právě porazila světovou jedničku Angelique Kerberovou 6:3 a 6:4 a vyhrála celé Masters. 

„Nemám slova. Jsem tu poprvé a je tu největší vítězství mé kariéry. Pamatuju si jen mečbol, je to nejšťastnější moment mého života. Celý turnaj jsem byla velice silná psychicky. V prvních dvou zápasech jsem měla trošku smůlu, teď to bylo zase velké štěstí,“ řekla vítězka Turnaje mistryň Dominika Cibulková. 

Lepší ve všech klíčových statistikách 

V lóži neskrývali dojetí trenér Matěj Lipták, Jozef Ivanko a manžel Michal Navara. Slzeli také rodiče. Cibulková byla po celý zápas lepší, její útočné hře podlehla i obranná zeď Angelique Kerberová. 

Z hodinu a čtvrt dlouhém zápase předvedla 28 vítězných míčů, tedy dvakrát víc než Kerberová. Překvapivý byl i poměr nevynucených chyb. Útočně hrající Slovenka jich předvedla o devět méně. 

Čtěte také: Stejně to byla super sezona, říká Šafářová po porážce. Plánuje comeback v singlu

Využila tři brejkboly z pěti. Prvním a druhým získala první set 6:3. Ten rozhodující přišel za stavu 3:3 ve druhém setu. Rozhodující výhodu už nepustila. 

„Dominice blahopřeju. Odehrála výborné finále a výborný celý turnaj. Dneska jsem na kurtu nechala opravdu všechno. A to už ve mně moc sil nezbylo,“ poblahopřála vítězce Angelique Kerberová. Zápas ve skupině Němka vyhrála. Ve finálové odvetě nestačila. 

Dominika Cibulková získala díky výhře šek na více než dva miliony dolarů a Pohár Billie Jean Kingové. V žebříčku WTA se dostane na páté místo. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace