Zprávy → Tenis18. srpna  2012 v 16:32  

Snad je to dobrá příprava na US Open, říká o druhém semifinále v řadě Kvitová

Petře Kvitové se v letos v zákmoří daří, vydrží to až do US Open? - Foto:  Reuters

Petře Kvitové se v letos v zákmoří daří, vydrží to až do US Open?Foto:  Reuters

Poslední tenisový grandslam sezony se blíží. Zatímco Tomáš Berdych stále hledá před US Open formu, Petra Kvitová na trvdých površích v Americe ukazuje, že tu svou znovu našla. Po vítězství v Montrealu je v Cincinnati v semifinále a chybí jí tedy pouhé dva zápasy od zisku 9. titulu v kariéře.

Jako nasazená hráčka nemusela Petra Kvitová v Cincinnati nastoupit v prvním kole. Ve druhém už ji ale čekala Němka Barthelová a českou tenistku hodně potrápila. Jenže naplno se projevily zkušenosti a Petra zvítězila ve třech setech a následně si dokázala ve dvou poradit nejdříve s Číňankou Pengovou a naposledy s Ruskou Pavljučenkovovou 6:3 a 7:6. 

„Vím, že jsou to s ní vždycky těžké zápasy. Bývají to třísetové bitvy o každý míč, takže jsem ráda, jak jsem to dneska zvládla. Hlavně hodně těžký byl druhý set. V prvním jsem hrála dobře a navíc ona asi přišla zamrznutá a hodně kazila. Ve druhé sadě jsem měla také pár možností na break, ale bohužel jsem žádný neproměnila. Nevadí, protože v tie-breaku to vyšlo. Těším se na semifinále,“ popisuje Petra Kvitová. 

V semifinále ji čeká německá tenistka Angelik Kerberová, tedy hráčka, s kterou má vyrovnanou zápasovou bilanci. Ovšem světová pětka ví, co má všechno udělat, aby její snaha o postup do druhého finále v řadě byla úspěšná. 

 

Tenistka Kvitová je v Cincinnati v semifinále

Vložit na svůj web

„Už jsem s Angelikou hrála ve Stuttgartu a na antuce v Římě. Máme to vyrovnané 1:1. Je to nebezpečná levačka, takže mě čeká těžký zápas. Budu muset hrát svoji hru – spustit to na ní. Musím ji tlačit a donutit k chybám.“ 

Když se cíl podaří splnit, tak ji ve finále čeká buď Američanka Venus Williamsová nebo Číňanka Li Na. Na to ale teď česká tenistka rozhodně nemyslí. Spíš si užívá to, že před US Open má skvělou formu a že bude na posledním grandslamu sezony znovu jednou z největších favoritek. 

„Konečně se mi v Americe taky trochu daří. Jsem za to ráda. Hlavní ale je, že postupuji. Snad je to dobrá příprava před US Open,“ dodává Petra Kvitová. 

Autor:  Štěpán Pokorný  (špo), Jakub Kanta  (jbk)
Pořad: Sportžurnál  |  Stanice: ČRo Radiožurnál
Čas vysílání: sobota–neděle 18:10  |  Délka pořadu: 105 minut  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace