Zprávy → Tenis31. srpna  2016 v 07:39  

Štěpánek a Rosol na US Open prohráli, Plíšková postoupila

Tenistka Karolína Plíšková na US Open si v prvním kole hladce poradila s Američankou Keninovou 6:4 a 6:3 - Foto:  Reuters

Tenistka Karolína Plíšková na US Open si v prvním kole hladce poradila s Američankou Keninovou 6:4 a 6:3Foto:  Reuters

Českým tenistkám se zatím daří v New Yorku nad očekávání, z úterního programu postoupily do druhého kola dvouher US Open Lucie Šafářová, Denisa Allertová i Kateřina Siniaková. Úspěšný vstup do grandslamového turnaje má i Karolína Plíšková. Naopak ve dvouhře skončili Radek Štěpánek a Lukáš Rosol.

Tenistka Karolína Plíšková na grandslamovém turnaji hraje poprvé v kariéře jako česká jednička, a v prvním kole si hladce poradila s Američankou ruského původu Sofií Keninovou a zvítězila 6:4 a 6:3. Českému rozhlasu Plíšková řekla, že byla se svým úvodním výkonem celkem spokojená. 

„Spokojená jsem docela i s hrou. Hrála jsem, co jsem nějak potřebovala na to, abych vyhrála. Bylo tam pár dobrých lepších gamů, pár s více chybami. Ale jsem spokojená, nebyla jsem ani nervózní, takový zápas v klidu,“ zhodnotila. 

Naopak tenista Radek Štěpánek nestačil v prvním kole US Open na turnajovou třicítkou Gillese Simona z Francie. Francouz nad českým tenistou vyhrál 3:0 na sety. Porážku utrpěl i další český zástupce Lukáš Rosol, který podlehl druhému nasazenému olympijskému vítězi Andymu Murraymu z Velké Británie 0:3 na sety. 

Dnes začnou hrát tenisté o účast ve třetím kole, týká se to i Petry Kvitové, Jiřího Veselého a Jana Šátrala. 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa)

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace