Zprávy → Tenis13. listopadu  2016 v 16:47  

Strýcová porazila Cornetovou, ve finále Fed Cupu je srovnáno. Rozhodne čtyřhra

Barbora Strýcová v úvodním setu porazila Alizé Cornetovou 6:2 - Foto:  Reuters

Barbora Strýcová v úvodním setu porazila Alizé Cornetovou 6:2Foto:  Reuters

Barbora Strýcová po porážce Karolíny Plíškové s Caroline Garciaovou odvrátila ve finále Fed Cupu francouzský mečbol. Za stavu 1:2 na zápasy porazila Alizé Cornetovou 6:2 a 7:6. O tom, kdo zvedne salátovou místu nad hlavu, rozhodne až bitva deblistek, do níž nastoupí právě Strýcová s Karolínou Plíškovou.

Ve čtvrtém duelu finále Fed Cupu se proti sobě podle původního plánu měly postavit Kristina Mladenovicová s Petrou Kvitovou. 

Česká tenistka však odpočívá s oteklou nohou, a tak kapitán Petr Pála ukázal na Barboru Strýcovou. I na francouzské straně došlo ke změně, když za Mladenovicovou nastoupila Alizé Cornetová. 

Strýcová úvodní sadu vyhrála bez větších problémů. Cornetová pouze jedinkrát udržela vlastní servis a plzeňské rodačce podlehla 2:6. 

Druhý set byl podstatně vyrovnanější. Obě tenistky si vzaly po třech podáních a pokračovaly až do tie-breaku. Ve zkrácené hře Strýcová francouzské oponentce brzy odskočila, a i když Cornetová snížila na 4:5, Češka už si vítězství utéct nenechala – v tie-breaku ji porazila 7:4. 

O vítězkách Fed Cupu tak rozhodne čtyřhra. V ní se Caroline Garciaové a Kristině Mladenovicové postaví Karolína Plíšková s Barborou Strýcovou. 

Autor:  Radek Šamša

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace