Zprávy → Tenis19. září  2016 v 20:47  

Tenista Štěpánek mění deblového parťáka, dál plánuje hrát i s Hradeckou

Radek Štěpánek a Lucie Hradecká - Foto:  Reuters

Radek Štěpánek a Lucie HradeckáFoto:  Reuters

Převážně vinou zranění vypadl tenista Radek Štěpánek z elitní stovky světového žebříčku, teď se do ní chce po roce a půl vrátit. Ideální šanci bude mít bronzový medailista z Her v Riu v následujících týdnech, kdy ho čeká série turnajů v Asii. Na ní se poprvé představí i s novým partnerem do čtyřhry, Kanaďanem s českými kořeny Vaškem Pospisilem.

„Má to krásnou historii. Když bylo Vaškovi devět let, tak ho trénoval můj táta a mladý Vašek mu říkal, že by bylo hezké, kdyby si se mnou jednou mohl zahrát,“ vypráví Radek Štěpánek. 

 

Radek Štěpánek bude hrát s Kanaďanem Pospisilem, pokračovat chce v mixech s Lucií Hradeckou

Vložit na svůj web

Po 17 letech se tahle touha vyprávěná českým tenistou Kanaďanovi splnila. Po nevydařeném US Open se český tenista rozhodl nepokračovat dále po boku legendy čtyřhry Nenada Zimonjiće, a naopak zkusit partnera z úplně jiné kategorie. 

„Je to odlišný parťák od těch mých posledních. Alespoň co se týče data narození. Energie a elán je někde jinde a to se mi líbí,“ vysvětluje Radek Štěpánek, který i v sedmatřiceti letech patřil vedle svých spoluhráčů, kterými byli samí zkušení tenisté, k těm mladším a musel se přizpůsobit potřebám specialistů, kteří dvouhry nehráli. 

„S Vaškem je výhoda, že se umíme individuálně připravovat s tím, že v deblu budeme táhnout za jeden provaz. Nebude tam cítit velká závislost na čtyřhře,“ vysvětluje Štěpánek. 

Pospisil už má jeden grandslamový titul - a to právě ten, kterého nejspíše bude Štěpánek chtít při vzájemné spolupráci dosáhnout. V roce 2014 vyhrál čtyřhru Wimbledonu, spolupráce česko-kanadského páru začne na turnaji v Šanghaji za tři týdny. 

Kromě nového partnera do čtyřhry ale Štěpánek plánuje i další spolupráci ve čtyřhře s Lucií Hradeckou, se kterou získal medaili v Riu. „Olympiáda mě naučila hrát i do ženy,“ usmívá se český tenista. 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace