Tenistka Plíšková postoupila na turnaji ve Stanfordu do čtvrtfinále

Tenistka Karolína Plíšková potvrdila ve svém úvodním utkání na turnaji ve Stanfordu roli favoritky. Čtvrtá nasazená hráčka porazila Japonku Kimiko Dateovou-Krummovou ve dvou setech 7:5, 6:2 a postoupila do čtvrtfinále.

Karolína Plíšková

Karolína Plíšková | Zdroj: Reuters

K zisku úvodního setu měla přitom blíž čtyřiačtyřicetiletá japonská veteránka, která si za stavu 5:4 vypracovala dva brejkboly.

Plíšková ale servis udržela a v dalším gamu se sama dostala do brejku, který využila a sadu za padesát minut získala.

Druhý set měl jednoznačnější průběh. Plíšková od stavu 1:1 vyhrála čtyři hry v řadě a utkání ukončila v osmém gamu, kdy po hodině a 25 minutách proměnila třetí mečbol.

Další soupeřkou 23leté české tenistky, která se příští týden jako třetí česká tenistka objeví v první desítce aktuálního světového žebříčku, bude Chorvatka Ajla Tomljanovičová.

Tenisový turnaj žen ve Stanfordu v USA (tvrdý povrch, dotace 731.000 dolarů):

Dvouhra - 2. kolo:
Kar. Plíšková (4-ČR) - Dateová-Krummová (Jap.) 7:5, 6:2, Lepchenková (USA) - Wozniacká (1-Dán.) 6:4, 6:2, A. Radwaňská (2-Pol.) - Doiová (Jap.) 1:6, 6:2, 6:0.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít