Zprávy → Tenis13. října  2016 v 18:50  

Trest pro Kyrgiose: Za nedostatek nasazení a hádku s divákem zaplatí 16 a půl tisíce dolarů

Nick Kyrgios - Foto:  Reuters

Nick KyrgiosFoto:  Reuters

Den po odevzdaném zápase na tenisovém turnaji v Šanghaji byl australský tenista Nick Kyrgios za své představení potrestán. Tenisová asociace ATP udělila talentovanému tenistovi pokutu 16 500 dolarů, přes 400 tisíc korun, za nedostatek snahy, hádku s divákem a nesportovní chování.

10 tisíc dolarů za nedostatek nasazení, 5 tisíc za hádku s fanouškem a 1500 za nesportovní chování. ATP vyčíslila trojnásobné porušení hráčského kodexu Nicku Kyrgiosovi v součtu na 16 500 dolarů, v přepočtu více než 400 tisíc korun. 

Trest přišel pouhý den po prohřešku. 21letý Australan se v Šanghaji nesnažil o postup z druhého kola, ale spíš o to, aby na kurtu nemusel zbytečně strávit ani o minutu navíc. Neběhal, míče pálil daleko za kurtu, jedno podání pouze pinknul přes síť a odešel na lavičku. 

Němci Zverovovi odevzdal za 48 minut vítězství 6:3 a 6:1. 

Čtěte také: Odevzdal zápas, dohadoval se s diváky. Pak se tenista Kyrgios omlouval na Twitteru

Nepomohlo napomínání umpirového rozhodčího, který tenistu požádal, aby se „choval jako profesionál,“ když je na profesionálním turnaji. Těsně před koncem zápasu se 14. hráč světa pustil do výměny názorů i s nespokojeným fanouškem. 

Po zápase se na Twitteru omluvil, přesto pouze posílil svou pověst jednoho z nejkontroverznějších hráčů na okruhu. Vloni v Montrealu se přímo na kurtu nevybíravě vyjádřil o přítelkyni Stana Wawrinky. Letos v srpnu v Cincinnati rozsekal tři rakety během několik vteřin. Jindy se zase sápal ven z kurtu na fanouška. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace