Zprávy → Tenis12. září  2016 v 10:10  

Tři finále, tři vítězství. Šafářové s americkou spoluhráčkou schází už jen titul z Wimbledonu

Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová si legraci udělaly i z finále grandslamového turnaje - Foto:  Reuters

Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová si legraci udělaly i z finále grandslamového turnajeFoto:  Reuters

Jen málo tenisových párů na světě může mít podobnou úspěšnost ve finálových zápasech velkých turnajů. Sehrané kamarádky Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová bojovaly o deblový titul na grandslamu potřetí a potřetí také společně zvítězily.

„Za stavu 4:5 jsme si řekly, že takhle to neskončí a musíme to otočit. Tím jsme se vrátily do zápasu a strašně nás to nakoplo. Začaly jsme hrát výborně jak na síti, tak zezadu. Už jsme se správně doplňovaly a začaly hrát naši klasickou hru,“ řekla Lucie Šafářová po otočeném finále US Open. 

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou k sobě na kurtu pasují jako hrneček k talířku. Ostatně „čaj“ je také jedno z mála českých slov, které Američanka za rok a půl spolupráce pochytila. Hned na svém prvním grandslamovém turnaji loni v Melbourne zavedly „tea-breaky“, tedy společné chvilky u čaje. 

 

Jaroslav Plašil sledoval v New Yorku nejen finálový zápas, ale i oslavy česko-americké dvojice

Vložit na svůj web

A protože jim šly i tie-breaky, zkrácené hry na konci setů, byl z toho nakonec první velký titul. Ten druhý přišel hned nato v Paříži. 

Ale na ten třetí tenistky kvůli nemocem a zdravotním potížím tu jedné a tu druhé hráčky čekaly víc než rok. Teď se dočkaly na US Open v New Yorku, a byl to zřejmě sportovně nejhodnotnější titul, vždyť v závěru turnaje postupně zdolávaly olympijské vítězky i světové jedničky. 

Čtěte také: Co nezvládla Plíšková, dokázala Šafářová. S Mattekovou-Sandsovou ovládly na US Open čtyřhru

Lucie Šafářová věří, že bude se svou americkou spoluhráčkou bojovat o tituly i v příští sezoně. A nejen proto, že už jim do grandslamové sbírky schází pouze trofej z Wimbledonu. „Baví nás to a hrajeme dobře, takže budeme pokračovat.“ 

„Měly bychom začít trénovat víc na trávě, abychom to zkompletovaly. Teď jsme strašně šťastné, ale ještě je před námi pár turnajů v Asii a máme i naději na Singapur, takže jsou před námi další cíle,“ naráží Lucie Šafářová na nejbližší velký cíl. Čerstvá finálová výhra přiblížila česko-americký pár k účasti na říjnovém Turnaji mistryň v Singapuru. 

Autor:  Jaroslav Plašil  (jpa), Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace