V italském finále US Open uspěla Pennettaová. Vyhrála svůj první grandslam ve dvouhře

Italská tenistka Flavia Pennettaová vyhrála svůj první grandslamový titul ve dvouhře. Ve finále US Open porazila krajanku Robertu Vinciovou ve dvou setech. Po vyrovnané první sadě, kterou rozhodl až tiebreak, dominovala na kurtu v New Yorku 26. nasazená hráčka, zatímco její soupeřka uhrála už jen dvě hry.

I jistý bekhend pomohl Flavii Pennetaové k triumfu na US Open

I jistý bekhend pomohl Flavii Pennetaové k triumfu na US Open | Zdroj: Reuters

Třiatřicetiletá Pennettaová potvrdila v souboji dvou debutantek v grandslamovém finále roli papírové favoritky.

Její o rok mladší soupeřka nedokázala navázat na páteční výkon ze semifinále proti Američance Sereně Williamsové, kterou senzačně připravila o šanci na kalendářní Grand Slam.

Čtvrtfinálová přemožitelka Petry Kvitové získala první sadu po vítězství 7:4 v tiebreaku, v němž Vinciová udělala čtyři chyby. V předchozím průběhu setu prohrávala nenasazená Vinciová už 2:4, třemi získanými gamy v řadě se ale dokázala vrátit do hry.

Psychickou výhodu po zisku setu využila Pennettaová v nástupu do druhé sady a dostala se do výrazného vedení 4:0. Vinciová se stejně jako v předchozím setu pokusila o zvrat, ale podařilo se jí vyhrát pouze následující dva gamy.

Pennettaová ukončila zápas před zraky italského premiéra Mattea Renziho čistou hrou při podání soupeřky nechytatelným forhendem.

Za první singlový grandslamový titul by se rodačka z Brindisi měla ve světovém žebříčku posunout na osmou pozici. Jejím dosavadním maximem je 10. příčka ze srpna 2010.

Tenisový grandslamový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 42,253.400 dolarů):