Zprávy → Tenis2. listopadu  2016 v 15:40  

Vinciovou smetla i Kvitová. Češky si zahrají o semifinále Elite Trophy

Petra Kvitová - Foto:  Reuters

Petra KvitováFoto:  Reuters

Pivoňková skupina tenisového turnaje v čínské Ču-chaji je zatím čistě českou záležitostí. Italka Roberta Vinciová po Barboře Strýcové podlehla i Petře Kvitové a obě fedcupové reprezentantky se ve vzájemném souboji utkají o postup do semifinále.

Petra Kvitová po slabší sezoně hraje pouze „Malé Masters,“ jenže s výkony, které předvádí v posledních týdnech, by se neztratila ani minulý týden v Singapuru. Se sedmnáctou hráčkou světa, Italkou Robertou Vinciovou, se ve skupině turnaje Elite Trophy zdržela jen 46 minut. 

První set trval dvacet minut a Italka v něm uhrála jedinou hru. Petra Kvitová šla rychle do vedení 3:0 a dominovala především při vlastním podání, kdy získala dvanáct míčků v řadě. Nával vítězných úderů z české strany pokračoval i ve druhém dějství, zápas skončil výhrou Kvitové 6:1 a 6:2. 

Pivoňková skupina tak bude mít českou postupující. Včera totiž Vinciovou porazila i Barbora Strýcová a obě české reprezentantky se ve vzájemném souboji utkají o jediné semifinálové místo. Turnaj Elite Trophy se hraje systémem čtyř tříčlenných skupiny, postupuje pouze vítězka. 

Tenisový turnaj žen Elite Trophy v Ču-chaji v Číně (tvrdý povrch, dotace 2 214 500 dolarů):
Pivoňková skupina:
Kvitová (3-ČR) - Vinciová (5-It.) 6:1, 6:2. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace