Zprávy → Tenis30. října  2016 v 11:15  

Vítězná jízda skončila. Šafářová s Mattekovou-Sandsovou prohrály finále Turnaje mistryň

Lucie Šafářová (vlevo) při poradě se spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou - Foto:  Reuters

Lucie Šafářová (vlevo) při poradě se spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-SandsovouFoto:  Reuters

Lucie Šafářová si titul z tenisového Turnaje mistryň neodveze. Ve finále čtyřhry se svou americkou spoluhráčkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou podlehly páru Jekatěrina Makarovová, Jelena Vesninová ve dvou setech. Rusky tak po olympijských hrách vyhrály na dalším vrcholu sezony.

„Dneska jsme to nedokázaly, ale jsem si jistá, že budeme mít příští rok další šanci. Blahopřeju soupeřkám. Dneska hrály skvěle a zasloužily si vyhrát,“ řekla Lucie Šafářová přímo na kurtu po porážce 6:7 a 3:6. 

Oba páry se v prvním setu finále vystřídaly ve vedení. První brejkbol využily Šafářová s Mattekovou-Sandsovou, jenže o chvíli později prohrávaly 3:5. Ruska Jelena Vesninová však nedokázala první set dopodávat a došlo na tie-break. 

Vyrovnaná hra 

Zkrácená hra byla vyrovnaná stejně jako celý set. Česko-americký pár smazal ztrátu 0:3, jenže jako první si setbol vytvořily Rusky a díky tvrdému returnu pod nohy Bethanie Mattekové-Sandsové ho také využily. 

Olympijské vítězky byly na své finálové vyzyvatelky skvěle připravené. Odolávaly ranám Šafářové od základní čáry a často vystihly odvážný přeběh Mattekové-Sandsové na síti. V šestém gemu měly čtyři brejkboly po returnech Makarovové, Šafářová na servisu ale všechny odvrátila. 

Jenže Bethanie Matteková-Sandsová o chvíli později brejkbol neustála a Rusky vedly 5:3. Jekatěrina Makarovová pak dopodávala zápas do stavu 7:6 a 6:3. Čtvrý mečbol využila přímým bodem z podání. 

Růžová barva vlasů nebude 

Z vítězství na Turnaji mistryň se radují Rusky Jelena Vesninová a Jekatěrina Makarovová. Po triumfu v Riu tak získaly další velký úspěch. Vítězná série Lucie Šafářové s Bethanií Mattekovou-Sandsovou skončila po 18 zápasech. 

Prohra zapříčinila, že se Američanka nestane deblovou světovou jedničkou, nedojde ani na plánovanou růžovou barvu vlasů. 

Turnaj mistryň po poledni završí finále singlistek mezi světovou jedničkou Angelique Kerberovou a Slovenkou Dominikou Cibulkovou. 

Autor:  Vojtěch Man

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace