Záhlavová-Strýcová prohrála s Azarenkovou a na Australian Open končí

Česká tenistka Barobra Záhlavová-Strýcová nepostoupila do osmifinále Australian Open, když ve 3. kole prohrála s Viktorií Azarenkovou z Běloruska 0:2 na sety. Naopak do 3. kola čtyřhry postoupil deblový pár Hlaváčková-Hradecká.

Barbora Záhlavová-Strýcová prohrála ve 3. kole Australian Open s Azarenkovou z Běloruska | Zdroj: Reuters

O vítězce prvního setu rozhodla devátá hra, ve které česká tenistka podruhé v utkání prohrála svůj servis a dala tím soupeřce možnost dopodávat první set do vítězného konce.

Azarenková nabídnutou možnost využila, první dva setboly sice dokázala Záhlavová-Strýcová odvrátit, ale třetí už běloruská tenistka využila.

Úvod druhé sady se Záhlavové-Strýcové vůbec nevydařil. Brzy prohrával 0:3 a zdálo se, že utkání směřuje k rychlému konci. Česká tenistka se ale neuvěřitelně zvedla, dvakrát sebrala soupeřce podání a vyrovnala na 3:3.

Bohužel v dalším gamu potřetí ve druhém setu ztratila servis a obrat nedokonala. Nicméně ani Azarenkové se na podání nedařilo. A tak bylo spíše otázkou, která tenistka svůj servis vyhraje.

Azarenková si ve druhé sadě připsala čtyři proměněné brejkboly, Záhlavová-Strýcová vzala soupeřce podání třikrát. V desáté hře druhého setu už Běloruska při podání nezaváhala, odvrátila dva brejkboly a proměnila hned první mečbol.

Hlaváčková s Hradeckou postoupily do 3. kola čtyřhry

S přehledem zvládly druhé kolo čtyřhry Hlaváčková s Hradeckou, když domácí pár Adamczaková - Rogowská vyřadily ve dvou setech.

V první sadě si české hráčky udržely stoprocentní bilanci na servisu a naopak soupeřkám dvakrát podání sebraly. Do brejku se dostaly hned ve třetím gamu a v deváté hře proměnily druhý brejkbol, který byl zároveň setbolem.

Druhá sada byla z pohledu českého páru ještě suverénnější. Češky dvakrát prolomily soupeřkám podání a rychle vedly 5:1. Pak sice jednou při svém servisu zaváhaly, ale v dalším gamu utkání ukončily.

Lucie Hradecká se v 1. kole na Australian Open postarala o senzaci, když vyřadila Srbku Anu Ivanovičovou | Foto: Reuters

Tenisový turnaj Australian Open

Muži:
Dvouhra - 3. kolo: Wawrinka (4-Švýc.) - Nieminen (Fin.) 6:4, 6:2, 6:4, Raonic (8-Kan.) - Becker (Něm.) 6:4, 6:3, 6:3, F. López (12-Šp.) - Janowicz (Pol.) 7:6 (8:6), 6:4, 7:6 (7:3), García-López (Šp.) - Pospisil (Kan.) 6:2, 6:4, 6:4, Nišikori (5-Jap.) - Johnson (USA) 6:7 (7:9), 6:1, 6:2, 6:3, Muller (Luc.) - Isner (19-USA) 7:6 (7:4), 7:6 (7:6), 6:4.

Ženy:
Dvouhra - 3. kolo: S. Williamsová (1-USA) - Svitolinová (26-Ukr.) 4:6, 6:2, 6:0, A. Radwaňská (6-Pol.) - Lepchenková (30-USA) 6:0, 7:5, Cibulková (11-SR) - Cornetová (19-Fr.) 7:5, 6:2, V. Williamsová (18-USA) - Giorgiová (It.) 4:6, 7:6 (7:3), 6:1, Muguruzaová (24-Šp.) - Bacsinszká (Švýc.) 6:3, 4:6, 6: Brengleová - Vandewegheová (obě USA) 6:3, 6:2, Azarenková (Běl.) - Záhlavová-Strýcová (25-ČR) 6:4, 6:4.

Čtyřhra - 2. kolo: Hlaváčková, Hradecká (9-ČR) - Adamczaková, Rogowská (Austr.) 6:3, 6:2, Šafářová, Matteková-Sandsová (ČR/USA) - Babosová, Mladenovicová (10-Maď./Fr) 4:6, 7:6 (7:2), 6:4.

Juniorky:
Dvouhra - 1. kolo: Tjandramuliaová (Austr.) - Vondroušová (3-ČR) 6:1, 6:3, Kingsleyová (11-USA) - Kilnarová (ČR) 6:1, 7:6 (7:5).