Zakopalová v Soulu titul nezískala, prohrála s Klejbanovovou

Tenistka Klára Zakopalová ani napodruhé v letošní sezóně nevyhrála turnaj WTA. Ve finále v Soulu podlehla Rusce Klejbanovové 1:6 a 3:6.

Klára Zakopalová postoupila v Soulu do semifinále

Klára Zakopalová postoupila v Soulu do semifinále | Zdroj: ČTK

Česká hráčka se na turnaji utkala už se čtvrtou Ruskou v řade a tentokrát neuspěla. Pátá nasazená Alisa Klejbanovová ji vyprovodila z kurtu za hodinu a dvanáct minut.

První set Zakopalová hladce prohrála, ale ve druhém ucítila šanci na zvrat, když se dostala do vedení 3:1. Pak ale prohrála pět her v řadě a Klejbanovová mohla oslavit svůj druhý letošní titul.

Zakopalová se ve finále turnaje WTA představila podruhé v sezóně, v srpnu prohrála v Kodani s domácí Dánkou Wozniackou. Finálová účast českou hráčku posune v žebříčku dvouhry na 37. pozici, což je jen o deset míst za jejím maximem z roku 2006.

Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít